آغاز اعتراض‌ها به حضور احمدی‌نژاد در نیویورک

Ny___ahmadi_091

راديو فردا ، روزبه میرابراهیمی (نیویورک)  : درست در ساعاتی که محمود احمدی‌نژاد برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل که از روز چهارشنبه رسما آغاز می‌شود وارد نیویورک شد، اولین گردهمایی ایرانیان مقیم این شهر علیه وی نیز برگزار شد.

 

در ساعات آغازین سه‌شنبه شب به وقت محلی، جمعی از ایرانیان به دعوت گروه «صداها برای ایران» در پارکی نزدیک سازمان ملل گردهم آمده بودند تا «کلیپی» از صداهای مردم ایران را برای عموم به نمایش بگذارند.

اما ابتکار جالب این «اکران» صفحه انسانی پروژکتور پخش فیلم بود. جمعی از ایرانیان داوطلب با لباس‌های سفید در کنار هم دیوار انسانی را ساخته بودند تا نقش صفحه سفید پروژکتورهای پخش فیلم را بازی کنند.

فیلم کوتاه نمایش داده شده مروری بر اتفاقات پس از انتخابات ریاست جمهوری اخیر در ایران بود که با صدای شهروندان داخل ایران که اعلام می‌کردند «احمدی‌نژاد رئیس جمهور من نیست» همراه بود.

در فیلم جدا از مروری بر اعتراض‌های پس از انتخابات، گزیده‌ای از بازتاب‌های بین‌المللی حوادث انتخابات در رسانه‌های خارجی نیز دیده می‌شد.

پیش از تاریک شدن هوا و آغاز نمایش فیلم، تیم رکاب‌زنان ایرانی که از تورنتوی کانادا تا نیویورک را با شعار «حقوق بشر» رکاب زده بودند به تجمع‌کنندگان پیوستند و مورد استقبال حاضران قرار گرفتند.

در کنار مکانی که قرار بود این مراسم برگزار شود، تجمع بزرگی نیز از سوی برخی گروه‌های یهودی ضد اسرائیل برگزار می‌شد که پلاکاردهایی علیه اسرائیل به همراه داشتند.

در جمع ایرانیان حاضر گروه‌های زیادی بودند که تازه از ایالت‌های دیگر به نیویورک رسیده بودند. برخی گروه‌ها نیز از اروپا به نیویورک رسیده بودند.

دو کامیون که بیل‌بوردهایی در زمینه نقض حقوق بشر در ایران بر دو طرف آنها نصب است در روزهای اخیر به طور مرتب در خیابان‌های اطراف سازمان ملل در چرخش هستند. کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران مبدع این ابتکار است تا توجه مردم شهر را به موضوع حقوق بشر در ایران جلب کند.

در طول برگزاری این مراسم نیز عبور این کامیون‌ها توجه همه را به خود جلب می‌کرد.

افراد مختلفی در این مراسم شرکت داشتند که رکسانا صابری، خبرنگار ایرانی آمریکایی که چند وقت پیش در ایران زندانی بود، نیز از حاضران در مراسم بود.

پیش‌بینی می‌شود که امروز چهارشنبه همزمان با آغاز نشست مجمع عمومی سازمان ملل تجمع ایرانیان معترض به حکومت شدت بیشتری به خود بگیرد.

همچنین ظهر چهارشنبه از مقابل دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل راه‌پیمایی ایرانیان آغاز خواهد شد.

Advertisements

No Responses Yet

 1. احمدي نژاد دهن همشون سرويس مي كند آب دريا به پوزه سگ نجس نمي شود اينها وطن فروش هاي ايران هستند كه امروز جمع شدند خود فروش هاي ايراني هستند كه امروز جمع شدند و ميخوان عليه ابر مرد تاريخ رياست جمهوري ايران پارس كنند خاك بر سر تمام منافقين و كوردلان از جمله تمام كسانيكه عليه احمدي نژاد حرافي ميكنند—-خاك بر سر نوي سنده وبلاگ

 2. دیکتاتور به معنی: خودکامه. خودرای. مستبد. مطلقالعنان. اصلاً عنوان هریک از قضاتی که در روم قدیم در مواقع خطیر و بحرانی برای اداره امور کشور از طرف کنسول‌ها برای مدت شش ماه با اختیارات فوقالعاده انتخاب می‌شدند. دیکتاتور معاونی با عنوان ماگیستر اکویتوم انتخاب می‌کرد. انتخاب دیکتاتور از ۴۳۰ ق.م. معمول شد و در اواخر قرن ۳ ق.م. منسوخ شد. «سولا» دوباره آن را بدون قید مدت برقرار کرد. پس از قتل یولیوس قیصر دیکتاتوری رسماً ملغی شد. دیکتاتوریهای معاصر اغلب یا بعنوان رهبر یک حزب یا به کمک پیروان خود از طریق شورش یا کودتا حکومت را بدست می‌گیرند

 3. من عوض همه ي مردم ايران و رئيس جمهور كشورم خجالت ميكشم و شرمسارم…
  كاشكي يكي بره اونجا بگه اين با ما نيست يا ما با اين نيستيم اصلا ما رئيس جمهور نداريم اين كارگر شهرداريه اومده شعر بخونه
  چه آبرو ريزي شده خدا

 4. يك شعري بخوانه كه دهن هر چه لجن خوره بند بياد

 5. دیکتاتوریهای معاصر اغلب یا بعنوان رهبر یک حزب یا به کمک پیروان خود از طریق شورش یا کودتا حکومت را بدست می‌گیرند

 6. تو هم يه احمق نفهمي درست مثل بابا محمود نفهمت.

 7. مثل اینکه این کودتاچیا به جز این یه نفر کس دیگه ای رو واسه ماله کشیدن رو جنایتاشون ندارن که تنهایی میاد 4تا 4تا کامنت میذاره.برو فکر نون باش برادر که خربزه آبه.این گئری که تو بالا سرش فاتحه میخونی توش مرده نیست.

 8. خاك بر سر هرچي وطن فروشه .احمدي نژاد هرچي باشه از يه مشت آدمه مزخرف كه زرق و برق اونور آب كورشون كرده بهتره .خدا آدمتون كنه .هرچند از قديم گفتن:آدمي كه خوابه ميشه بيدارش كرد ولي آدمي كه خودشو به خواب زده نميشه بيدار كرد.

 9. خيرخواه وبلاگت توام یه ادم احمق وکودن مثل ریس جمهور قلابیت هستی

 10. احمدينژاد بيناموس به چه حقي و با اجازه كدوم خري رفته آمريكا
  تف به ذاتش

 11. مرگ برموسوی منافق

 12. آدمایی مثل جناب لجنی از یه جهت فایده دارند اونم اینه که میفهمیم بجز احمقا کسی طرفدار احمدی نژاد حرومزاده نیست البته اسناد حرومزاده بودنش موجوده

 13. واقعا همه طرفداران احمدی نجاد یه مشتی دهاتی وبیسوادند که هیچ خبری از دور وبرشون ندارند وباید بز بچرونند

 14. خاک بر سر خود فروخته ی آمریکاییتون
  از کی تا حالا آمریکا دلسوز ما شده

 15. باسلام
  قصه نخوريد . اونايي كه جلسه رو ترك كردند آدمايي بودند كه شرمشون ميشد تو جلسه حضور داشته باشند و اصلا حق مهمان نوازي رو ادا نكردند خاك بر سر شما ايراني هاي بي غيرت بكنم كه حتي از رئيس جمهورتون كه فرد اول مملكتتون هست نمي تونيد مهماننوازي كنيد .شماها كجا انسان دوستيد كجا حقوق بشر مي دونيد اگه يك روز ايران خداي نكرده به دست وطن فروشايي مثل شما بيفته فكر كنم همين كا رو هم با ملت خودمون كه داخل هستند تو خود ايران بكنيد . اميدوارم يك روزي برسه كه آمريكا با اين همه ابر قدرتيش بياد تو ايران واسه مردم ايران زانو بزنه .
  والسلام

 16. آقای جنبش سبز لجنی که اسمتو تو پرانتز نوشتی دقیقا جنبش سبز لجنی خوب به لباس بسیجیان حرامزاده و پلیس ایران سازگار است.واقعا که جز لجن متعفن هیچ نیستید.اون دلقک کوتوله تون هم غیر سبک کردن خودش هیچ کاری نداره بکنه.فقط یه خوبی داشت این احمقی نژاد اینکه حماقتش باعث شد خط قرمز های حکومت اسلامی جنایتکار رد شود و مردم به خود بیایند و قیام کنند.
  یا حق

 17. اون رئيس جمهور ما نيست
  كارگر شهرداريه اومده شعر بخونه

 18. با عرض معذرت آقایونی که پدرانشون به تازگی گاو و گوسفندانشون رو فروختن اومدن تهران توی نظر خواهی ما شرکت نکند سواد گوسفندی اونا مثل رئیس جمهوره خائنشون میمونه که بلد نیست جواب سوال رو بده . جاش یه سوال دیگه مطرح میکنه احمقی نژاد که بلد نیست جواب بده گه میخوره که صورت مسئله رو پاک میکنه. یه لطفی در حق وبلاگ ما بکنید ما نمیخوایم که اینجا با نظرات گه مال شما پر بشه اگر نظر ندین نمیگن لال هستید من تضمین میکنم.

 19. ای هموطنان ایرانی مقیم خارج از کشور هر کدام از شما یک لنگه کفش پرت کنه طرف مقر این بی وجدان خدایی ببینید چقد لنگه کفش میشه یعنی از اون مرد عراقی هم کمترین ؟
  شما رو بخدا این کار رو بکنید بخدا دل تمام ایرانی هایی که در زندان ایران هستن شاد میکنین .

 20. تدارک اینهمه برنامه های جالب برای اعتراض به احمدی نزاد خیلی وقت پول و غیرت می خواد دست همه کسانی که اینهمه زحمت کشیدند تا نامشروع بودن احمدی نزاد را افشا نمایند درد نکنه

 21. به قول حسین کارگر شهرداری میگم ادرس خونه رو بدم بیاد اینجا رو هم تمیز کنه

 22. خاک بر سر خود فروخته ی آمریکاییتون
  از کی تا حالا آمریکا دلسوز ما شده

 23. بچه ها من باور نمی کردم این بسیجیا واقعا جیره خور باشن ولی برید تو فیس بوک نگاه کنید . یه سری اومدن اکانت ساختن فقط موسوی و رهنورد و اینا رو اد کردن میان زیر همه ی مطالب اونا فحش میدن لجن پراکنی می کنن کارشون فقط همینه . هیچ فعالیت دیگه ای هم ندارن . کثافتای بی آبرو . قاتلای عوضی بوی گوهتون تمام دنیا رو ور داشته .

 24. آخه دوستان واسه چی با اینا بحث می کنین مگه سر دسته اینا حرف تو کلش میره که بچه مچه هاش بره
  همون که رییس جمهورمون گفت این اقا یه سفیدیرو میگه سیاه چه انتظاری از جنبش سبز لجنی که به قول دوستمون اسمه خودشم تو پرانتز می نویسه دارین آخه

 25. ای سبز منشان اگه یکمی به حرای این احمدی نژادیان توجه کنید میبینید که اینا حرفایی که ما بهشون میگیم دارند به خودمون تحویل میدند. اینا به خودشونم رحم نمی کنند

 26. میگم چرا کسی برای تظاهرات 13 ابان فراخوان نمیده.وقت نداریم.اگر روز قدس سبز شد بخاطر اطلاع رسانی طولانی و بموقع بود.ای بالاترینها کسی رو که به جمع خودتان را ه نمیدهید پس حداقل خودتان بجنبید

 27. سلام خدمت همه ایرانیان عزیزانم این کارهاخیلی زشت و منفور توهین به هم کار پلیدی من به عنوان یک ایرانی پیرو اشوزرتشت و همه پیامبران الهی این رامی گویم که از ایرانی این همه توهین بعید از ابتین جدید هم درخواست می کنم با این اسم که برادر جمشید جم بوده لطفا حرفهای ناشایست نزن عزیزان ایرانی همه باید با کمک همدیگر به این ایران ملک مقدس خدمت کنیم و از زمین بلندش کنیم او افرادی که مانند موسوی شکاف بزرگی بین مردم با غیرت این سرزمین اهورایی انداخت نباید دنباله دار شود مانند حکومت قجری که ایران هیچ گونه پیشرفتی نکرد به قول پیامبر اشوری حضرت پولس رسول محبت ، حقیقت و ایمان سه اصل زندگی انسان است و همچنین در ادیان دیگر هم آمده اگه می خواهید قضاوت کنید بدون جانب داری می فهمید که چه کسی فریب مردم داده است درود برازادی و مرگ بر دیکتاتور عزیزان 11 میلیون رای دزدیده نمی شود به قول مجری شبکه VOA کشوری که همه دنیا دنبال اتو گرفتن ازش هستن و همه چشمها باز هست هیچ مدرکی دال بر تقلب موجود نیست و به این اندازه نمی شود عملا شدنی نیست خیلی دلایل دیگر هست که تایید می کند مزدا اهورای افول ناپذیر همه رو هدایت کنه از جمله من رو و از سر کسانی که با احساسات مردم بازی می کنند و در پی دشمین هستند نگزرد عزیزان در دوران مختلف دیدیم کسی که برای مردم تلاش می کند دشمن زیاد دارد در زمان اموزگار ما ایرانیان اشوزرتشت نبی تا در دوران اسلام همین اتفاق افتاده پس چشم دل با کنید … انسان وجودی از حقیقت دارد و دنباله رو حقیقت هست که حقیقت مطلق مزداست به امید سربلندی همیشه ایرانمان بدرود 09356643071

 28. سلام
  من یک سوال دارم از همه شما
  این 18 میلیارد دلاری که از خاک ایران بیرون رفت و در ترکیه هست مال کی هست

 29. من یک سوال دیگر هم دارم این هم این است ایا در این 30 سال تقلب در هیچ انتخاباتی نشده ائم از مجلس – خبرگان – شورای شهر – اگر می گویید تقلب نشده ؟؟؟ ثابت کنید

 30. دوستان سلام
  دوست دارم از شما عزیزان برای بررسی و ارسال نظر در باره ی معضلات گران فروشی و کم فروشی دعوت کنم تا یه سری هم به وب لاگ (( إخوان المنصفین )) بزنید.
  http://merrsad.blogfa.com/

 31. مرگ بر احمدی نژاد مرگ بر دیکتاتور
  مرگ بر دولت کودتا

 32. از کسانی که بر اثر تعصب چشمان خود را به روی واقعیت ها می بندند چه انتظاری میتوان داشت؟
  خدا را کنار گذاشته اند و بنده ی خدا را چسبیده اند!!!

 33. کشتار بخاطر حفظ بقاء
  دروغ بخاطر حکومت بر مردم
  ———————————-
  انتظار دارید مردم چه عکس العملی نشان دهند؟

 34. بابا این بی همه چیز فلان فلان شده ( سلطان رو میگم ) داره با اسمهای مختلف اینجا نظر میده میخواد با شماها کل کل کنه ، بسیجی حرومزاده ، محلش ندید توله سگو

 35. soltanبذار خيالتو راحت كنم اگه يه روزي در خونتو باز كردي بعد ديگه هيچي نفهميدي ناراحت نشو در اينكه تو از اول نفهم بودي شكي نيست اما من بهت ميگم چي شده كه تو نفهمي نموني تو مردي منم كشتمت لكه ي ننگ تو ابروي هرچي ايراني بردي پس اداي بي ترفارو در نيار

 36. يكي يدونه بزنه تو دهن اين جنبش سبز مثل اينكه يا يچي خورده يا يچي كشيده چت زده يه بار اينو فحش ميده يه بار اونو مرگ بر احمدي ديكتاتور

 37. باید به مملکتی که این کوتوله ا.ن رئیس جمهورشه شاشید.
  این شاشو اصلا ایرانی نیست دیوس مادر کس پاره.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: