احمدی نژاد: توطئه نیویورک خنثی شد

سایت خبری رخداد:  احمدی نژاد با بیان اینکه «بزرگترین رسانه های عمومی جهان با ما مصاحبه کردند» گفت: ما اکنون نسبت به چهار سال گذشته از موضع بالاتری در نظر افکار عمومی قرار گرفته ایم.

محمود احمدی نژاد پس از بازگشت از مجمع عمومی سالیانه سازمان ملل متحد در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی در خصوص چگونگی این سفر اظهار داشت: «مجموعه برنامه هایی که پیش بینی شده بود دو هدف معین را دنبال می کرد، در این سفر سه اتفاق مهم روی داد که دو برنامه را ما دنبال می کردیم و یک برنامه هم از سوی دولت اوباما اتفاق افتاد.»

وی افزود: «به مدت 4 سال بود که ما بطور مشخص در مجمع عمومی اعلام می کردیم که شرایط موجود جهان امکان ادامه ندارد و چالش های بزرگی پیش رو است، این شیوه مدیریت جهان غلط است و حتما باید تغییری در نگاه و ساختارهای شورای امنیت و سازمان ملل ایجاد شود . چرا که این ساختار از بی عدالتی فریاد می زند.»

وی ادامه داد: «در این نشست همه سخنرانان و روسای دولت ها این موضوع را مورد تایید قرار دادند و در تمام سخنرانی ها اعتراض به وضع موجود در سازمان ملل مشهود بود.»

رئیس جمهور همچنین گفت: «این موضوع برای دنیا جا افتاده است که وضع امروز جهان ناعادلانه و به ضرر بشریت و فاقد مبانی انسانی است و باید حتما تغییر کند. لذا در تمامی سخنرانی ها تاکید جدی بر عدالت به وضوح خود را نشان می داد.»

احمدی نژاد تصریح کرد: «حتی آنهایی که پایه گذار بی عدالتی هستند یک فصل از سخنرانی خود را به عدالت اختصاص دادند لذا ذهنیت مشترکی درمدیران جهان مبنی بر ضرورت تغییرات اساسی و اجرای عدالت در جهان بوجودآمده است که می توان او را یک اتفاق مهم ارزیابی کرد که شاید در گذشته در خصوص نابسامان بودن اوضاع جهان وایجاد تغییرات اساسی کمتر واکنشی مشاهده شده باشد.»

وی اضافه کرد: «ما پیش بینی می کردیم که تقریبا همه به این نقطه نظر مشترک رسیده باشند اما شاید تعریف مبانی و ابعاد تغییر در مسیر درستی اتفاق نیفتد و یا پس از چند سال ببینیم که مردم از چاله درآمده و به چاه افتاده اند. به این ترتیب هدف و نقطه پایانی بدتر از وضعیت فعلی باشد. بنابراین سعی کردیم مبانی ، فلسفه و روش های تغییر را در مجمع عمومی و در دیدار با سران کشورها و همچنین رسانه ها مطرح کنیم.»

رئیس جمهور همچنین گفت: «مجموعه هیئت و نمایندگان مجلس که در این سفر حضور داشتند با دانشجویان، استادان و صاحب نظران بخش های گوناگون این خط را دنبال کردند.»

وی در ادامه توضیح داد: «نکته دومی که برای شکستن هیئت ما طراحی شده بود، تبلیغات ناصحیح و ناجوانمردانه علیه ملت ایران بود که با بررسی رسانه ها و جهت گیری های برخی قدرت های سلطه گر انجام می شود و دریافت ما این بود که می خواهند فضای نامطلوبی را علیه ملت ایران شکل دهند و بگویند بعد از انتخابات کم نظیر و باشکوه 22 خرداد، ایران وارد دوران بی ثباتی شده و از موضع فعال در پیگیری اهداف انقلابی و انسانی دست برداشته اند.»

احمدی نژاد افزود: «آنان سعی می کردند این موضوع را بیش از گذشته به ما القا کنند و به هزار زبان این موضوع را بیان می کردند. چرا که آنان از یک سو می خواستند تظاهرات و هجوم رسانه ای راه بیاندازند و از سوی دیگر موضوع هسته ای ایران در قم را که از مدت ها قبل به اطلاع آژانس رسیده بود، به عنوان تیر خلاص بزنند و هدایت کنند که این موضوع هم با هوشمندی هدایت شد.»

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: البته با مدیریت خوب هیئت و نمایندگان مجلس این توطئه خنثی شد و ما نسبت به 4 سال قبل از موضع بالاتری در نظر افکار عمومی قرار گرفتیم. به گونه ای که بزرگترین رسانه های عمومی جهان با ما مصاحبه کردند و هیچ رسانه ای باقی نماند.

وی افزود: موضوع جالب این بود که سئوالات رسانه های آمریکایی همه یکسان و معلوم بود که همه از یک نقطه هدایت می شوند اما با برنامه ریزی پاسخ های دقیقی به آنان داده شد.

احمدی نژاد همچنین گفت: در موضوع انتخابات آنان باید بدانند که شرایط داخلی کشور ما اکنون متحد و منسجم است و به مراتب ملت ما هوشمند تر ، آگاهتر و متحد از سالهای قبل هستند، به نحوی که برای ایجاد تحولات اساسی مصمم تر شده اند.

رئیس جمهور در ادامه سخنانش تصریح کرد: طراحی تبلیغاتی برای فعالیت های هسته ای ایران در قم صورت گرفته بود و آنان سر و صدای زیادی در این خصوص راه انداختند ولی این موضوع آنچنان خنثی شد که مااحساس می کنیم آنان اکنون از این اقدام خود پشیمان هستند و این امر به یک ضربه قاطع علیه همه سیاست های استکباری تبدیل شد.

وی گفت : این سفر تا حد ممکن با هدایت الهی و امام عصر (عج) به خوبی انجام شد.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: اتفاق دیگری که حاصل ایستادگی ملت ایران است مواضع آقای اوباما است ، چرا که وی در نطق خود در سازمان ملل دو موضوع مشخص را اعلام کرد، موضوع اول اینکه وی به اشتباهات گذشته دولت های قبلی آمریکا اعتراف کرد.

وی ادامه داد: انتقادی که ملت ایران در طی 30 سال نسبت به عملکرد آمریکاداشت اوباما همه آنها را با ادبیات خود بیان کرد که این موضوع یک اتفاق تاریخی است.

رئیس جمهوراضافه کرد: ما می گفتیم که آمریکا قانون را رعایت نمی کند و دنبال بسط سلطه و استکبار است و می خواهد سلیقه خود را به ملت ها تحمیل کند که البته آقای اوباما به همه این مسائل اعتراف کرد.

احمدی نژاد موضوع دومی که در سخنرانی اوباما مطرح شد را تعهدات بسیار سنگین او ارزیابی کرد و گفت: وی متعهد شد این رفتارها تکرار نشود و به ملت ها احترام بگذارد و سلیقه خود را به دیگران تحمیل نکند. لذا این موضوع را می توان یک پیروزی برای ملت ها دانست چرا که ضرورتی برای ایجاد تغییر بود.

رئیس جمهور همچنین گفت: البته اختلاف نظر در آمریکا بسیار زیاد است و قدرت هایی که سلطه طلبان متصل هستند ، با هر حرکتی که به نفع عدالت باشد مخالف هستند و ما نمی دانیم به چه میزان اوباما برای اجرای تغییرات مصمم است.

وی افزود: سخنان اوباما در بالاترین مرجع جهان ثبت شده و اوباما به این مسائل به صراحت اعتراف کرد.

احمدی نژاد اظهار امیدواری کرد اوباما بتواند اصلاحاتی را ایجاد کند.

رئیس جمهور تصریح کرد: اما شرط ایجاد این اصلاح آن است که آنان صادق باشند و اراده لازم را برای این کار مهیا کرده باشند و آن را دنبال کنند.

وی گفت: اگر قرار باشد ادبیات بوش دنبال شود دولتمردان آمریکا نیز عمری کوتاه تر از بوش و سرنوشتی به مراتب بدتر از او در انتظارشان خواهد بود چرا که دنیا دیگر نمی پذیرد که عده ای بخواهند سیاست های سلطه طلبانه را در لباس های جدید ارائه کنند و امروز ملت ها خودباوری، عدالت و ایمان به خدا را می پسندند.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: کسانی در گذشته فضا را برای انتقاد از دولت آمریکا مناسب نمی دیدند اما امروز مشاهده کردیم که بسیاری از دولت ها انتقادات خود را بیان کردند، لذا بازگشت به گذشته محال است و اگر کسی بخواهد وجهه دولت آمریکا را احیا کند بهترین کمک این است که به مبانی انسانی بازگردد و ادعای رهبری جهان را نداشته باشد و از قوانین بین المللی نیز تبعیت کند.

رئیس جمهور همچنین گفت: هیئت ایرانی با چند گروه آمریکایی و ایرانی ملاقات داشتند و در آنجا بحث های مختلفی مبادله شد البته حجم بیشتر کار بنده بر روی مصاحبه با رسانه های مختلف متمرکز بود.

وی تصریح کرد: به فضل الهی در مجموع سفر خوب بود و امیدواریم خداوند عنایت کند که به سمت کمال حرکت کنیم و وضع بنیادین جهان روشنتر و بهتر ادامه یابد و شاهد اصلاح حقیقی وضع جهان باشیم.

Advertisements

No Responses Yet

  1. سلام دوستان
    لطفاَ یه سری هم به وب لاگ ما بزنید و راجع به معضلات گران فروشی و کم فروشی و ربا خواری نظر و پیشنهاد بدهید
    ( إخوان المنصفین ) http://merrsad.blogfa.com/

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: