بیانیه شماره 13 مهندس موسوی

930498186

میرحسین موسوی: خشونت چاره‏ساز نیست

آرمان این روز آن است که رنگ‌های گوناگون را آمیخته با یکدیگر به صحنه بیاورد. روز قدس امسال ما این گونه نبود، اما برای چنین چیزی بود. اتفاقا اینجانب آخرین جمعه از رمضان امسال را در میان کسانی حاضر شدم که جمعی از آنان با مشت‌های گره کرده به پیشوازم آمده بودند و برایم آرزوی مرگ داشتند. در مسیر پرهیاهویی که بایکدیگر همراه شده بودیم سیمایشان را مرور می‌کردم و می‌دیدم‌ که آن چهره‌ها را دوست دارم. و می دیدم پیروزی ما آن چیزی نیست که در آن کسی شکست بخورد. همه باید با هم کامیاب شویم، اگرچه برخی مژده این کامیابی را دیرتر درک کنند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

راهپیمایی روز قدس امسال در روند حوادث چند ماه گذشته بدون تردید یک نقطه عطف محسوب می‌شود. نتایجی بسیار مبارک از آنچه در این مناسبت اتفاق افتاد انتظار می‌رود که مختص به یک سلیقه و یک گرایش نیست، بلکه فضلی عام و دستاوردی برای تمام کسانی است که در این سرزمین ریشه دارند، حتی اگر برخی از آنها به خاطر پیشداوری‌های نادرست اینک و امروز نتوانند این نعمت و رحمت را لمس کنند.

این برکت، میوه دوراندیشی‌های امام بود. او بارها به ما می‌گفت بنیان‌های درست را چنان بگذارید که پس از شما اگر خواستند هم نتوانند آنها را خراب کنند. شاید ما نتوانسته باشیم حق این رهنمود را به درستی ادا کنیم، ولی او خود در سیره‌اش این‌گونه عمل می‌کرد؛ تمامی ستون‌های جمهوری اسلامی را بر پایه‌هایی از اعتماد مردم برافراشت و علاوه بر آن در هر سال چندین سنت و میعاد برای حضور عملی آنان در صحنه قرار داد، تا كسی قادر نباشد این شالوده را دیگرگون كند.

روز قدس از جمله این میعادهاست. با چنین سنتی نمی‌توان مردم را از صحنه دور کرد. با چنین دعوتی نمی‌توان بدون تامین و ترویج عدل در داخل به وقوع ستم در دور دست معترض بود. آن گاه او این مناسبت را نه فقط مختص به فلسطین، که روز مستضعفین و اسلام نامید تا کمترین شائبه‌ای باقی نگذارد. اینک ارزش اهتمام آن پدر دلسوز برای پر کردن مستمر صحنه از حضورهای میلیونی مردم معلوم می‌شود.

سی سال پیش از این امام ما از مسلمانان جهان خواست با حفظ تعدد و تفاوت‌هایشان بر روی درد مشترکی که تمامی آنان را می‌آزرد همصدا شوند. چقدر این پیام با سخن امروز ما نزدیک است؛ اسلام نگفته است برای آن که وحدت پیدا کنیم باید مثل هم بیندیشیم. آن وحدتی که ما بدان دعوت شده‌ایم در عین قبول تفاوت‌هاست و قدس روزی است كه مسلمانان باید با تحمل تنوع در دیدگاه‌های خود درمان دردهای مشترك‌شان را دنبال کنند. از این روست که اگر این مناسبت به یک پسند سیاسی تعلق یابد سال به سال شکوه خود را از دست می‌دهد؛ آثاری که برایش آرزو شده است باقی نمی‌گذارد و دیگر نمی‌تواند روز اسلام و روز مستضعفان باشد.

آرمان این روز آن است که رنگ‌های گوناگون را آمیخته با یکدیگر به صحنه بیاورد. روز قدس امسال ما این گونه نبود، اما برای چنین چیزی بود. اتفاقا اینجانب آخرین جمعه از رمضان امسال را در میان کسانی حاضر شدم که جمعی از آنان با مشت‌های گره کرده به پیشوازم آمده بودند و برایم آرزوی مرگ داشتند. در مسیر پرهیاهویی که بایکدیگر همراه شده بودیم سیمایشان را مرور می‌کردم و می‌دیدم‌ که آن چهره‌ها را دوست دارم. و می دیدم پیروزی ما آن چیزی نیست که در آن کسی شکست بخورد. همه باید با هم کامیاب شویم، اگرچه برخی مژده این کامیابی را دیرتر درک کنند.

از قضا آنها که از رخدادهای قدس امسال احساس شکست ‌می‌کردند بیشترین بهره را از آن بردند. آنها به واضح‌ترین شکل دریافتند که سه ماه خشونت بی‌سابقه کمترین اثری در حضور مردم به جای نگذاشته ، بلکه آن را فراگیرتر کرده است. اگر فرصت روز قدس نبود چه بسا تا چند ماه دیگر که میقات بهمن فرا برسد، آنان بی‌نتیجه و پرخطا بودن سیاست‌های خود را ملاقات نمی‌کردند و زمانی با هزینه‌های سنگین عملکرد خود روبرو می‌شدند که برای چاره‌ کردن بسیار دیر بود.

خشونت چاره ساز نیست. ادخلوا فی السلم کافه؛ همگی در مسالمت وارد شوید. خشم مرکبی است که سوار خود را به زمین می‌زند. درمقابل رفتارهای زشت امنیتی و تحریک‌های مدوام تبلیغاتی مردم حق دارند عصبانی شوند، اگرچه این حقانیت تغییری در تبعات خشم آنان ایجاد نمی‌کند. ما به اندازه‌ای که از خود صبر و خرد نشان بدهیم از کوشش‌هایمان نتیجه می‌گیریم و اگر به سوی تندروی‌های بی‌‌دلیل بلغزیم چه بسا که حاصل یک هفته و یک ماه تلاش را در یک روز و یک صحنه جا بگذاریم. مردم ما از آن رو خود را شایسته رفتارهایی مناسب‌تر از سوی حاکمان می‌بینند که هوشیار و خردمندند،‌ و خردمند کسی است که نه فقط میان خوب و بد، بلکه میان خوب و خوبتر و بد و بدتر تمیز بدهد.

خوبتر از نتایجی که در روز قدس به دست آوردیم هنوز وجود دارد، کما این که بدتر از وضعیتی که از آن رنج می‌بریم و بدان اعتراض می‌کنیم نیز هست. در پیش‌رو و در شرایط تاریخی ما تصویر روشنی از نتایج رفتارهای ساختارشکنانه نیست. همان‌گونه كه در نامه فرستاده شده برای تمامی مراجع تقلید به عرض رسید افغانستان و عراق دو عبرت بزرگ در دو سوی سرزمین ما هستند که هرگز نباید آنها را از نظر دور کنیم. البته این عبرت‌ها ما را از استیفای حقوقمان منصرف نمی‌کنند، زیرا ما آن صبوری و دانایی را داریم که بدون پرداختن چنین هزینه‌‌های سنگینی سرنوشت خود را بهبود ببخشیم.

آن چیزی که می‌تواند این هدف بزرگ را محقق کند پایبندی به شعارهای زرینی است که انتخاب کرده‌ایم. هیچ كلمه‌ای که دوستی و برادری میان مردم را تحت تاثیر قرار دهد به بازسازی هویت و وحدت ملی ما نمی‌انجامد. ما اسلام رحمانی را درمان دردهای خود می‌دانیم و آن چیزی را که اینک به نام دین از سوی بخشی از حاکمیت معرفی می‌شود پوستینی وارونه می‌بینیم.

ما خواستار اجرای بدون تنازل قانون اساسی و بازگشت جمهوری اسلامی به اصالت اخلاقی نخستینش هستیم. ما جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم نه یک کلمه زیاد را می‌خواهیم، و آنانی را ساختارشکن و هرج‌ ومرج‌ طلب می‌شناسیم که با بهانه و بی‌بهانه از موازین اسلامی عدول می‌کنند و بنا بر امیال شخصی به تعطیل اصول قانون اساسی دست می‌زنند.

فضای سیاسی امروز كشور آن چیزی نیست كه سی سال پیش از این ایرانیان آرزویش را داشتند. مردم اینك از خود می‌پرسند چه چیز ما را از رسیدن به آرمان‌هایمان بازداشت و به شرایط فعلی رساند. این سوالی اساسی است كه جا دارد درباره كوشش‌های امروز و فردای‌ ما نیز پرسیده شود. ما چه باید بكنیم تا سی سال بعد از نو با همین پرسش روبرو نشویم؟

ما تنها در صورتی به این اطمینان می‌رسیم که دستاوردهای سیاسی – اجتماعی خود را به زندگی‌های روزمره‌مان متکی کنیم. در طول یك قرن گذشته مردم ما از این قبیل دستاوردها کم نداشته‌اند، اما همه آنها متکی به مبارزه بوده است؛ تا فضای جهاد و تلاش وجود داشت این دستاوردها زنده بود و همین كه مردم خسته می‌شدند یا تصور می‌كردند باید به خانه‌هایشان بازگردند محصول از میان می‌رفت. مبارزه امری مقدس است، اما دائمی نیست. آنچه دائمی است زندگی است.

این درسی است كه ما از رزمندگان خود در هشت سال دفاع مقدس آموختیم. در آن سال‌ها دو گروه در جبهه‌های جنگ حاضر می‌شدند؛ گروه نخست ایام جنگ را مبارزه كردند و سپس به نظرشان رسید وقت زندگی كردن رسیده است؛ وقت آن كه پول روی پول بگذارند و برج روی برج بسازند. و گروه دوم كه برای معنویتی سرشارتر به جبهه می‌رفتند. آنها برای ایثار کردن عازم جبهه نمی‌شدند؛ می‌رفتند تا از فضای نورانی‌ آنجا بهره‌مند شوند.

شاید برای کسانی که آن فضا را تجربه نکرده‌اند هضم این کلمات آسان نباشد، اما واقعیت دارد. نه آن که ایثار نمی‌کردند؛ نامدارترین قهرمانان ما آنان بودند. اما درمقابل آن گوهرهایی که به دست می‌آوردند باور نداشتند که دارند از خود‌گذشتگی می‌کنند. آنها سال‌های جنگ را زندگی کردند و پس از آن مبارزه‌شان شروع شد؛ مبارزه‌ای آرام برای پاسداری از حیاتی، یا لااقل خاطره حیاتی که چشیده بودند. اگر آنها نبودند ما نمی‌توانستیم هشت سال با دستان خالی بایستیم.

در زمان انتخابات وقتی گروهی از آنان مرا مفتخر کردند و کمیته ایثارگران را به عنوان یکی از فعال‌ترین بخش‌های ستاد اینجانب شکل دادند احساس سربلندی می‌کردم و چون می‌گفتند به امید تجدید نورانیت ایام امام گردهم ‌جمع شده‌اند بار خود را به مراتب سنگین‌تر می‌دیدم. بعید می‌دانم کسی در میان ملت ما باشد که به آنان مباهات نکند. آنها درست در نقطه مشترک سبزی قرار دارند که همه ما را به یکدیگر پیوند داده است.

به تاسی از آنان ما نیز باید راه سبز امید را زندگی کنیم؛ در این صورت همان معجزه‌ای که آنان آفریدند در انتظار ما نیز هست. اهمیت روز قدس امسال در این بود که نشان داد حیات جدیدی که مردم انتخاب کرده‌اند امری گذرا و موقتی نیست. اگر همه در خانه‌هایمان نشسته بودیم و در عین حال این پیام با همین صراحت ابلاغ شده بود دستاورد ما هیچ کمتر نبود.

راه سبز را زندگی کردن یعنی هر روز و همزمان که در خانه‌هایمان و سرکارمان و در کوچه و خیابان و بر سر معیشت‌های روزمره خود هستیم این پیام با غیرقابل انکارترین ندا تکرار شود، آن گونه که مسلمان بودن و ایرانی بودن و این زمانی بودن ما تکرار می‌شود.
وقتی که سخن از تقویت شبکه‌های اجتماعی و یا زندگی کردن راه سبز می‌شود بلافاصله می‌پرسند چگونه؟ همان‌گونه که هستید. سخن از آن نیست شبکه‌های اجتماعی که وجود ندارند را شکل دهیم و قدرتمند کنیم؛ سخن از آن است كه قدرت مردم در شبکه‌های اجتماعی است که به صورت طبیعی و به هدایتی فطری درمیانشان شکل گرفته است. باید اهمیت آنها را درک کنیم.

روز قدس امسال نشان داد این شبکه همچون نوزادی که به راه افتاده باشد با سرعتی باورنکردنی در حال رشد است؛ به زودی سخن گفتن را هم آغاز می‌کند و به زودی بالغ می‌شود و همگان را به تحسین و احترام نسبت به خود وا می‌دارد. آن وظیفه‌ای كه بر عهده ما قرار دارد آن است كه با تكثیر اندیشه‌هایی كه در حوالی آن شكل می‌گیرد و با تذكر دائمی اهمیت این پدیده مبارك از آن پرستاری کنیم.

به همین ترتیب اگر گفته می‌‌شود راه سبز را باید زندگی کرد سخنی پیچیده و تازه‌ای و دعوت به امری ناشناخته نیست. بلکه توجه دادن به همان چیزی است که دارید تجربه می‌کنید، و این که حرکت امروز مردم ما به خلاف عهدهای پیشین، آغاز نوعی از زندگی است. در همصدایی‌ها و پیوندها و چشم‌پوشی‌ها و یکرنگی‌ها و هوشمندی‌ها و سرزندگی‌هایی که ادامه این مسیر مستلزم آن است حظی وجود دارد که زندگی را سرشارتر می‌کند.

علاوه بر آن در دانایی ملت ما قدرتی هست که او را از تحمل بسیاری رنج‌ها بی‌نیاز می‌کند. مردم ما برای استیفای حقوق خود از پرداختن هزینه مضایقه ندارند، زیرا بهشت را به بها دهند و نه به بهانه. اما در عین حال اگر برای نتایجی که از حرکات اجتماعی خود به دست می‌آوریم دوام می‌خواهیم باید شجاعت و فراست را به هم بیامیزیم.

اینک بر اثر سیاست خارجی غلط و ماجراجویانه دولتی که مردم ما بدان دچار شده‌اند کشور در آستانه بحران‌هایی قرار گرفته است که بیشترین خسارت آن را قشرهای محروم خواهند پرداخت. اگر با منطق مبارزه پیش می‌رفتیم شاید ساده‌انگارانه تصور می‌كردیم كه این یک امتیاز برای راه سبز ماست، اما زمانی که می‌خواهیم مسیر سبز را زندگی کنیم چنین نیست.

اینجا کشور ماست و این زندگانی ماست و این ما هستیم که باید نسبت به چنین مشکلاتی نگران باشیم و حساسیت نشان دهیم. اقتصاددانان با اتکا به آمارهای رسمی منتشر شده از سوی مراجع رسمی همین دولت ده‌ها میلیارد دلار از درآمدهای ارزی کشور را ظرف سال‌های گذشته مفقود اعلام می‌کنند و و مراجعی که باید درمقابل این امر واکنش دهند بی‌تفاوت نسبت به حجم این ارقام که می‌تواند چند ارتش را تجهیز کند در گیرودار یارکشی‌های سیاسی افتاده‌اند.

از کدامیک از آنان انتظار داریم به رنج‌هایی که بر اثر رفتارهایشان بر مردم تحمیل می‌شود اهمیت بدهند؟ اگر ما نسبت به آنچه زندگی در این خاک و بوم را مختل می‌کند حساسیت نشان ندهیم دیگری نشان نخواهد داد؛ كما این‌كه اقتصاددانان ما بیمناك از آن كه سرنوشتی شبیه به معترضین نسبت به وقوع اعمال خلاف اخلاق در زندان‌ها داشته باشند در اعتراض خود كاملا تنها هستند. زمانی مفقود شدن بیست هزار دلار درخزانه كشور برای ساقط كردن یك دولت كافی بود. اما اینك فریادهای اخطار نسبت به گم شدن چنین ارقام گزافی كمترین واكنشی بر نمی‌انگیزد.

اخیرا گروهی از اساتید ایرانی مقیم خارج در نامه‌ای ضمن تشریح برداشت خود از راه سبز امید هر چیزی که منافع ملت ایران را تامین کند هدف این جنبش معرفی کرده بودند. بر این اساس آنان توصیه می‌كردند که با سپاسگزاری از حمایت ملت‌های دیگر ظرف این چندماه از آنها بخواهیم در هیچ تحریمی بر علیه ایران شرکت نکنند. اینجانب نظر آنان را پسندیدم و بر آن صحه گذاشتم، زیرا این نه تحریم یک دولت،‌ بلکه تحمیل رنج‌های بسیار بر مردمی است که مصیبت دولتمردان مالیخولیازده برایشان کافی است. راه سبز را زندگی کردن به این معناست و ما با اعمال هرگونه تحریمی بر علیه ملت خود مخالفیم.

این یک نمونه است. کسی به کسانی که این خواسته را با ما در میان می‌گذارند از ضرورت زندگی کردن راه سبز نگفته بود. ما بقی ما نیز از این ضرورت آگاه باشیم یا نباشیم به هدایتی فطری در همین مسیر هستیم، لذا ضرورت ندارد که این شیوه را به یکدیگر تلقین کنیم؛ تنها کافی است از آن آگاه باشیم و پرستاری کنیم.

زندگی ادامه دارد و افراد موقتی هستند. هر جمعی و جماعتی كه سرنوشت خود را به بود و نبودكسان پیوند زدند سرانجام – حداقل با فقدان او – سرخورده شدند. هرگاه مردمی برای به تنی یا افرادی از همراهان عادی خود امتیازات بی‌دلیل قائل شدند سرانجام تشخیص عقلانی خود را در مقابل خواست آنان واگذار كردند و به جاه‌ طلبان مجال دادند كه در آنان طمع كنند.

مردمی كه می‌خواهند سرپای خود بایستند و حیاتی كریمانه را تجربه كنند جا دارد كه از نخستین قدم‌هایی كه به ناكامی‌‌شان می‌انجامد بابیشترین دقت‌ها پیشگیری كنند. تولد اینجانب نه هفتم مهر كه روز آشنایی با شماست. حتی اگر روز هفتم مهر به دنیا آمده بودم نیز جا نداشت حركت شما به كیش شخصیت آلوده شود. امیدوارم این كلمات مرا صمیمانه و از سر نگرانی و نه یک شكسته‌ نفسی بی‌حقیقت و تعارف‌ گونه تلقی كنید.

برادر شما – میر حسین موسوی

Advertisements

No Responses Yet

 1. با بيانيه و الله اكبر گفتن از پشت بامها هيچ دولتي عوض نميشه و به حرف هيچكسي توجه داده نميشود
  آقاي موسوي شما اگر يك درصد خميني شجاعت داشتي الان هم شما به حقت رسيده بودي و هم ما

 2. خميني هم با بيانيه و اعلامبه و الله اكبر مردم پيروز شد
  به اميد پيروزي دوباره ملت ايران بر استبداد و ديكتاتوري

 3. ما به طرفداری از شما پای بند خواهیم بود به امید انقلاب سبز

 4. مرگ بر دیکتاتور

 5. مرگ بر موسوی منافق مزدور

 6. موسوی برو داریمیت

 7. موسوي عاشقتيم دمت گرم

 8. میگن شایعه است و اخرین بیانیه موسوی همون شمار 12 که؟؟؟

 9. داریوش جان يعني ميگي اصولگراها عقلشون ميرسه به اين حرفا !!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 10. من از اینکه مدتی مدافع موسوی منافق بودم خیلی خیلی پشیمونم.
  باعث و بانی کشته شدن این آدمهای بی گناه موسویه که با ادعای دروغ و بدون سند و مدرک مردم رو به خیابونها کشوند. خوشحالم که خیلی از دوستان و افراد فامیل وقتی چهره ی واقعی موسوی رو دیدن دست از حمایتش برداشتند.

 11. 13 نحسه
  خدا به خیر بگذره !

 12. مرگ بر دیکتاتوری سبز

 13. موسوی مرگت فرا رسیده حیاکن خیانت رو رها کن

 14. آقاي موسوي سلام
  ما تو را دوست داشتيم فقط به خاطر حمايتهاي بي دريغ امام از شما امامي كه اسرائيل را غده سرطاني مي دانست و مي فرمود بايد از صحنه روزگار محو شود.امامي كه در آخرين روزهاي عمر پربركتشان چندين مورد را كه با تيز بين خاص خودشان ميدانستند بعد از نبودشان باعث ايجاد شائبه در نزد دوستانشان گردد را با درايت حل نمودند .يكي از آنها بركناري آقاي منتظري از مقام قائم مقامي رهبري بعلت نداشتن بصيرت سياسي و برگردانشان به حوزه علميه براي ادامه كارهاي فقهي و ديني و بر حذر داشتنشان از كارهاي سياسي بود ولي ميبينيم كه شما و عده اي از حاميانتان كه امام را در انحصار خود ميبينند دوباره ميخواهند آقاي منتظري را به حوزه سياست بازگردانند
  چرا؟
  شما از قول امام در اين بيانيه فرموديد جمهوري اسلامي نه يك كلمه كم نه يك كلمه زياد ولي آيا شنيديد كه عده اي به اسم طرفداري از شماشعار استقلال آزادي جمهوري ايراني ميدادند

 15. عناصر افراطي
  در نخستين فاز آشوب گري
  همزمان با مراسم آغاز سال تحصيلي دانشگاه ها، تجمعي غيرقانوني با محوريت انجمن اسلامي دانشگاه تهران طيف دموكراسي خواه در مقابل تالار علامه اميني نيز برگزار شد.
  به گزارش فارس در ميان اين عده كه با خود نشان هاي سبزرنگ به نشانه حمايت از موسوي داشتند، افرادي نظير «الف.الف» نيز حضور داشتند كه پيش ازاين در تجمعات ماركسيست ها در دانشگاه تهران از عناصر اصلي به شمار مي رفتند.
  برخي از اين افراد علي رغم ادعاي ماركسيست بودن خود، شعارهاي الله اكبر نيز سر مي دادند! در حالي كه از عصر روز يكشنبه تراكت هايي با حجم گسترده در سطح دانشگاه تهران و كوي اين دانشگاه به منظور دعوت از دانشجويان براي شركت در تجمع مذكور پخش شده بود، اما هسته اوليه اين تجمع با شركت حدود 50نفر آغاز شد و تلاش هاي اين عده براي همراهي ساير دانشجويان نيز نتيجه اي نداشت به طوريكه تعداد تجمع كنندگان در شلوغ ترين هنگام آن به بيش از 200 نفر نمي رسيد. اين در حالي است كه فقط حجم تراكت هاي توزيع شده بالاي 2000 تراكت بود.
  افراد تجمع كننده پس از آغاز اين تجمع در مقابل تالار علامه اميني دانشگاه تهران، در حالي كه شعارهايي را عليه مسئولان دولتي و برخي از شخصيت هاي حوزه علميه و نظام سر مي دادند، به سمت درب اصلي حركت كردند.
  اين افراد همچنين در شعارهاي خود خواستار آزادي عناصر دستگير شده در جريان اغتشاشات اخير شدند.
  تجمع كنندگان پس از رفتن به سمت درب اصلي و دور زدن در اين دانشگاه براي همراه كردن دانشجويان، مجدداً به سمت تالار علامه اميني حركت كردند، اما با رسيدن به نزديكي اين تالار با جمعي از دانشجويان تجمع كننده ديگر روبرو شدند كه شعارهايي را عليه افراطيون سر مي دادند. اين دانشجويان كه به صورت خودجوش گردهم آمده بودند، شعارهاي «توهين به راي ملت، خيانت خيانت»، «قبول اكثريت، نشان آدميت»، «دروغگو دروغگو 72 كشته ات كو»، «مرگ بر ديكتاتور مخملي»، «مگر بر اسلام آمريكايي»، «آمريكا حيا كن، موسوي رو رها كن»، «انگليس حيا كن، كروبي رو رها كن»، «سبز فقط سبز نبي، رهبر فقط سيدعلي»، «مرگ بر مزدور ماهواره اي»، «بازيچه حيا كن، بادكنكو رها كن»، «آزادي انديشه با اغتشاش نمي شه»، «بازيچه حيا كن، اغتشاشو رها كن»، «مرگ بر ديكتاتور دروغگو» سر داده و پلاكاردهايي با مضامين «امام خميني(ره): تو غلط ميكني قانون را قبول نداري، قانون تو را قبول ندارد» در دست داشتند.
  محمود خرم آبادي از دانشجويان تجمع كننده طي سخناني با تاكيد بر اينكه اين سبزپوشان عليرغم ادعايشان چيزي از خط امام نمي دانند، گفت: رفتار و عملكرد اينان نشان مي دهد كه بويي از آرمان هاي امام و انقلاب نبرده اند.
  امين خيام از ديگر دانشجويان بود كه به سخنراني پرداخت و اظهار داشت: ديكتاتور دروغگو كسي است كه به راي مردم تمكين نكرده و به اغتشاش روي مي آورد.همچنين وحيد اشتري نيز در جمع تجمع كنندگان تاكيد كرد: اينان كه شعار «ياحسين، ميرحسين» سرمي دهند، طرفدار همان گروهي هستند كه در 8 سال دولت اصلاحات عليه ائمه شعار داده و قصد داشتند از جامعه كشور دين زدايي كرده و ايران را به كشوري سكولار تبديل كنند.
  وي افزود: گويا آقايان يادشان رفته است كه كار را به جايي رساندند كه علماي حوزه علميه قم در اعتراض به عملكردشان تحصن كردند.
  تجمع كنندگان مقابل كه شعارهايي را عليه احمدي نژاد و دستگاه قضايي كشور سر داده و نشانه هاي سبز از قبيل بادكنك با خود حمل مي كردند، با مشاهده تجمع دانشجويان راه خود را كج كرده و به سمتي ديگر حركت كردند.
  دانشجويان نيز به دليل جلوگيري از اهانت احتمالي اين سبزپوشان به مقبره شهداي گمنام مدفون دانشگاه تهران، به سمت مقبره شهدا حركت كرده و با ايجاد حلقه انساني در اطراف اين مقبره و همچنين تجمع در اطراف آن هرگونه نزديك شدن افراطيون به اين مقبره را غيرممكن كردند.
  در حالي كه عناصر سبزپوش تجمع كننده در حوالي ساعت 12 ظهر به سمت تالار اميني حركت مي كردند، دانشجويان تجمع كننده در اطراف مزار شهداي گمنام اين دانشگاه پرچم سبزرنگي منقش به نام ائمه اطهار(ع) به اهتزار درآوردند كه با هياهوي سبزپوشان مواجه شد.
  تجمع كنندگان سبزپوش ساعت 20:12 پس از پاره كردن پلاكاردهاي اطراف محل برگزاري مراسم آغاز سال تحصيلي دانشگاه ها، به كار خود پايان دادند.
  براساس گزارش فارس، علاوه بر طيف غيرقانوني و افراطي علامه كه ردپاي آن در اكثر اغتشاشات دانشجويي به چشم مي خورد، يكي از عوامل اصلي سازمان دهي اين تجمع غيرقانوني در سطح دانشگاه تهران كه قصد داشتند از آن به عنوان مقدمه اي براي به تشنج كشاندن دانشگاه ها بهره برداري كنند، برخي انجمن هاي دانشگاه تهران بوده است.
  براين اساس افرادي نظير «پ.الف»، «الف.ك» «م.ه» و «م.ب» از اعضاي انجمن هاي اسلامي دانشكده هاي دانشگاه تهران و بخصوص دانشكده حقوق اين دانشگاه از جمله افرادي بودند كه نقش سازماندهي و هدايت اين تجمع غيرقانوني را برعهده داشتند.
  همچنين «م.م» دبير انجمن اسلامي دانشكده حقوق و علوم سياسي دانشگاه تهران نيز از جمله كساني بود كه نقش هدايت تجمع كنندگان را برعهده داشت. وي رياست شاخه جوانان ناحيه شمال حزب مشاركت را نيز برعهده دارد.
  خبرهايي از تحركات برخي اعضاي انجمن اسلامي دانشگاه تهران و علوم پزشكي تهران نيز به گوش مي رسد كه حاكي از برنامه ريزي اين تشكل دوم خردادي براي پيگيري تجمعات در روزهاي آتي است

 16. خاتمي هم در كتاب خاطراتش كه چندماه قبل منتشر شده ملاقات خاتمي با جرج سوروس حامي كودتاهاي مخملي را تأييد كرده است.
  گفتم: «كنت تيمرمن» مسئول سابق ميز ايران در وزارت خارجه آمريكا و عضو سازمان سيا هم ملاقات خاتمي و سوروس را تأييد كرده است.
  گفت: دهها سند غيرقابل انكار ديگر هم انجام اين ملاقات را اثبات مي كند و با وجود اينهمه سند و مدرك، معلوم نيست آقاي خاتمي چگونه ملاقاتش با سوروس را تكذيب كرده است.
  گفتم: تنها استدلال آقاي خاتمي اين است كه چرا حرف مرا باور نداريد ولي حرف جرج سوروس و تيمرمن و… را قبول مي كنيد؟
  گفت: معلوم است كه خاتمي قابل قياس با جرج سوروس صهيونيست و تيمرمن عامل سيا نيست، بلكه سند و مدارك آنها انجام اين ملاقات را اثبات مي كند.
  گفتم: شخصي در خانه همسايه اش رفت كه الاغ او را قرض بگيرد، همسايه گفت الاغم را شخص ديگري با خود برده و در خانه نيست، در همين هنگام صداي عرعر الاغ از درون خانه بلند شد و همسايه كه ديد بدجوري خيط كاشته به طرف گفت؛ يعني تو حرف مرا كه همسايه ات هستم باور نمي كني اما حرف الاغ را قبول مي كني؟! و يارو در جواب گفت؛ حرف الاغ مهم نيست، خود الاغ سند است!

 17. با عرض سلام.
  جنبش سبز پیروز می شه. هر روز که میگذره مردم به زندگی در راه سبز امید امیدوارتر میشن.
  یه موضوعی رو من 2 شب پیش فهمیدم که مطمئن شدم که حکومت دیکتاتوری احمدی نژاذ ذر حال سقوطه. اگر غیر از این یرداشت دیگه ای دارین حتما منو در جریان بذارین. موضوع از این قراره که من 2 شب پیش فهمیدم که اگه با ایرانسل یا همراه اول اعتباری (0919) یک پیام کوتاه بنویسین که توی اون دقیقا کلمه «ahmadinejad» یا «ahmadi nejad» باشه، اون اس ام اس ارسال نمیشه. برداشت شما از این مسئله چیه؟ خواهش می کنم با ایرانسل حتما امتحان کنید تا باور کنین.

 18. مرگ بر منافق

 19. متن بیانیه ها روی سایت مجمع روحانیون موجود است. http://www.rouhanioon.com

 20. سلام بر موسوی
  سلام بر هر کس با هر نظری که دارد
  این بیانیه یه فرقی با همه بیانیه های همه سیاسیون داشت
  عدم خود محوری وخود بینی و دیکتاتور پروری که فقط از میر حسین می شود انتظار داشت . ما ره سبز را تا ابد زندگی خواهیم کرد . با میر حسین یا بدون او و به آیندگان هم خواهیم آموخت که با ما یا بی ما!
  این یعنی زندگی کردن راه سبز !
  درود بر احمدی نژاد و رهبر و طرفدارانشان که جمعیت کثیری از مردم را به این فکر واداشتند که شخصیت محوری و دیکتاتور پروری چه تبعاتی دارد !
  دیگر کمتر کسی جرات می کند لقب تقدس به این کودتا بدهد !
  به امید آنکه با زندگی کردن راه سبز از روی این لکه های ننگ تاریخ 7000 هزار ساله مان با سربلندی و آرامش بگذریم و به آرمان های انقلابمان بپیوندیم !
  به امید زندگی سبز برای همه !

 21. سلام و درود بر مردان همیشه مرد
  آنان که رفتند و آنان که با هویت مانده اند
  میر و حسین باقی بمان

 22. سلام آقای موسوی
  من بولمورم سیز نیه تبریز بی خیال اولدوز ؟
  اگر بیر نفر تبریز ده رهبریت اله سه بوردا تزتر نتیجه الماق اولار
  یاشاسین یاشیل انقلاب

 23. خشونت چاره ساز نیست. ادخلوا فی السلم کافه؛ همگی در مسالمت وارد شوید. خشم مرکبی است که سوار خود را به زمین می‌زند. درمقابل رفتارهای زشت امنیتی و تحریک‌های مدوام تبلیغاتی مردم حق دارند عصبانی شوند، اگرچه این حقانیت تغییری در تبعات خشم آنان ایجاد نمی‌کند. ما به اندازه‌ای که از خود صبر و خرد نشان بدهیم از کوشش‌هایمان نتیجه می‌گیریم و اگر به سوی تندروی‌های بی‌‌دلیل بلغزیم چه بسا که حاصل یک هفته و یک ماه تلاش را در یک روز و یک صحنه جا بگذاریم. مردم ما از آن رو خود را شایسته رفتارهایی مناسب‌تر از سوی حاکمان می‌بینند که هوشیار و خردمندند،‌ و خردمند کسی است که نه فقط میان خوب و بد، بلکه میان خوب و خوبتر و بد و بدتر تمیز بدهد.

  بیانیه مهندس موسوی : الحق که مردی فهمیده و کاردان است.

 24. درود بر موسوی …………….. مرگ بر دیکتاتور …….. درود بر منتظری………… مرگ بر احمدی ….. و گرگ پشتش

 25. آخر مير حسين موسوي نوكر آمريكا و اسراييل است و در اين مدت كوتاه آخرت خود را براي دنيايش فروخت

 26. مرگ بر موسوی قدرت طلب منافق و دوستانش
  دیکتاتور کسانی هستند که چون فکر می کنند هاشمی از آنها حمایت می کند می توانند بدون رای آوردن رئیس جمهور شوند خواب شب ببینی
  کثیف

 27. داداش چرا تبلیغ وب لاگو از رو پاک کردی؟ به جای اینکه تبلیغ کنی چرا پاکش کردی؟

 28. زنده باد موسوی

 29. درود بر رئیس جمهور عزیزمان مهندس موسوی

 30. خسته شدم از اینهمه مرگ بر گفتن ها
  موسوی به ما یاد داد به زندگی فکر کنیم
  درود برشرفت میرحسین

 31. درود بر رییس جمهور منتخب مردم!به امید پیروزی سبز ایران!
  http://ghalambedast.wordpress.com/

 32. درود بر مظلومترین رییس جمهور دنیا محمود عزیز
  مرگ بر جنبش سیاه اضطراب و دلواپسی
  مرگ بر مرجع انگلیسی
  مرگ بر فرزند نوح زمانه
  سلام خدا بر شهدا این فرزندان راستین خمینی

 33. نظری ندارم امیدوارم حق به حقدار برسد

 34. khodaya hameye mara b rah rast hedayat kon azizan bozorgtarin amele pirozie ma adar in salha etehade ma bod az hamaton khahesh mikonam che tarafdare mosavi che tarafdare ahmadinejad kha heshan
  tamomesh konid darzemn agha vahid man ham ba hamrahe aval emtahan kardam ham ba irancel in harfi k shoma goftoi etefagh nayoftad khaheshan dorogh nagin

 35. روز شنبه بعد از انتخابات رو یادم نمیره،چند میلیون نفر اومدن،روز قدس رو هم دیدم هوادارای مهندس به طور تصاعدی کم شده بودن،آغاز کار دانشگاه رو هم دیدم اون دیگه از همه بدتر. باید قبول کنیم که جنبش سبز شدیدا ریزش داشته.من هم خودم از این دسته میدونم از خودم بدم میاد،فکر نمیکردم مهندس با اصل نظام مخالف باشه بر خلاف شعارهاش.الآن هم به آقای موسوی این هشدار رو میدم که کسی که تو باتلاق افتاده هرچی بیشتر دست وپا بزنه بیشتر فرو میره،پیشنهاد میکنم حالا که رهبری دست یاری به سمتتون دراز کرده(جذب حداکثری)به بدنه نظام برگردین و از اعمال گذشته توبه کنین.یه حرف هم با رفقای اصلاح طلبم دارم:تاحالا فکر کردین اگه موسوی به رای مخالفین تمکین میکرد دوره بعد 100%رئیس جمهور بود و مطالبات مردم رو پیگیری میکرد؟اما با این افتضاحی که به بار آورد فرصت اصلاحات رو تا سالهای طولانی سوزوند.رفقا بیاین بیدار بشیم و با طناب هرکسی تو چاه نریم.راستی یه سوال هرکی جواب داد جایزه داره،امام آقای منتظری رو به دلیل بی کفایتی سیاسی برکنار کرد اگه ما پیرو خط امامیم چرا الآن باید دست به دامن امثال این آقا بشیم؟اگه منتظری رو مرجع خودمون میدونیم چرا دم از امام میزنیم؟ با توجه به این که این دو شخصیت در تقابل کامل با هم قرار دارن کدوم صالح ترند امام یا منتظری؟

 36. زباله دان تاریخ منتظرحضورسبزآقای موسوی ونوکران جرج سوروس است به فضل الهی کاراصلاح طلبان تمام واین موج نکبت خاتمه خواهدیافت*

 37. وجدانی فکر کنید ببینید اگه امام زنده بود به این موسوی که این همه از امام دم میزنه چی میگفت؟غیر از اینکه اونو منافق خطاب کنه.

 38. کشته ز 72 چون شد مزید روی یزید اموی شد سفید
  هردم از این باغ بری می رسد
  مرگ جوانان وطن کم نبود ظلم و تعدی به کجاها رسید
  دیو سیه شد چپه 30 سال پیش دیو سیه تر شده اکنون پدید
  مهلت این دیو سیه سررسید از خبرش مژده به مردم دهید
  عدل علی ملعبه دست اوست این همه زندانی و زندان چه بود
  عدل علی ملعبه او شده است کار علی بین به کجاها کشید
  مدعی حق و ولایت ببین! کار تقلب به کثافت کشید
  جز بد و نکبت نتراود ازو بوی تعفن به مشامم رسید
  این چه بسیجی است که شد قوم لوط کار ولایت به کجاها کشید
  نفس زکی هم به لجن می کشد قدرت بیحد چو به دستش دهید
  هرچه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک
  بست ز پشت دست حکم عمروعاص دیو ستمکاره مردم فریب – بوی تعفن به مشامم رسید
  مصلحت و فقر و فساد و دروغ بست ز پشت دست بنی عمروعاص
  مطلقه چون ضم ولایت شود باد تکبر به درونش فتد(دشمن دانا به ازآن می شود)
  مطلقه چون ضم ولایت شود شرک خفی وسوسه گر می شود
  فاتحه خوانید به فتوای من فاتحه دین بخوانید زود برو نمرده نماز کنید
  چشم دلش کور شود گوش کر کار ولایت به خطا می کشد
  خواند منافق همه را سربسر
  مرگ براین سلطنت مطلقه
  گرد ولایش که بسیجی پر است(پر ازان عاشقان) دشمن دانا به ازین دوستان
  عضو بسییجی شدن اسان بود دشمن دانا به ازیشان بود – دشمن دانا به ازین دوستان
  کفر بماند به جهان ظلم نه مصرع دوم نتوانم سرود
  عدل علی نیست به چوب و کتک ما چه شنیدیم و چه آمد به دید
  عدل علی نیست به چوب و چماق مصلحت و فقر و فساد و دروغ
  خلخله از پای یهودی کشند جان چو فشانی چو علی این رواست
  عشق علی سینه مردم شکافت حب علی سینه مردم درید
  یار علی پرده عفت درید جان چو فشانی تو براین یک رواست
  شهر تو تهران شده خون و قیام جمعیتش چون به 3 ملیون رسید
  کل فلسطین 2-3 ملیون نبود اینکه تو تهران به 3 ملیون رسید
  کوش خمینی که دم ازدین زند(که ببیند فساد) لاف نه شرقی و نه غربی زند
  مردکه رف روسیه در بحبوحه انکه خمینی تف و لعنش نکرد(بکرد)
  تلویزیون میزند ان نقش مار ان بیبسی گوی صداقت ربود
  تلویزیون چون زند آن نقش مار آن بی بی سی گوی صداقت ربود
  فرق فلسطینی و اویغور چه بود این یکی در بوق و دگر درخفا( سانسور)
  ای علما وقت جهاد است هان این بت عظمی به قلم بشکنید
  میرحسین بت شکن عصر ماست بت شکن امروز کیست
  خوف مکن ما همه با همستیم مردم ایران! بت ایران پکید
  مهدی کروبی ما زنده باد میرحسین زنده و پاینده باد
  میرحسین زنده باد کروبی پاینده باد
  گرچه ابالفضل علمدار ماست باز حسین است که سالار ماست
  شیخ ندیدم به شجاعت چون او شخص ندیدم به صلابت چنین
  نیست نفس کش نفسی در کشید نعره مستانه به عالم زنید
  خاک وطن سرخ شد اکنون زخون غزه و لبنان و فلسطین نکن
  خاک وطن سرخ شد از خون ما غزه و لبنان و فلسطین کجا
  قدس بهانه است نفت رفت (عزیزان من) مرگ بران صهیونی و ضد ان
  قدس بهانه است نفت رفت پول کجا بود و کجا خر برفت
  قافیه تنگ است تمنا کنم چون بتوانید ردیفش کنید
  قافیه تنگ است محبت کنید گر بتوانید ردیفش کنید
  من که امیدم همه شد نا امید روزنه سبز امیدی رسید
  کروبی از میرحسین زد جلو جایزه صلح نوبل شد ردیف
  آن خس و خاشاک تویی احمدی دشمن خونخواره ایران تویی
  دزد چه صهیون چه ولایت مدار مرگ بر این هر دو کثیف پلید
  هستی و هستم همه تا اخرش گرچه نباشند بزرگان دین
  پشت سرم نیست به جز اشک تلخ دور و برم نیست به جز گاز اشک
  آجر و باتوم بدنم زخم کرد گاز خفن اشک دراور زدید
  اجرک ا… از آن اشک گاز اجرک ا… زدی گاز اشک
  نیت خالص کنی یا للعجب حمله به ناموس عجب در عجب
  شصت و سه درصد که میگن ممکن است بر خس و خاشاک همین لایق است

 39. خدا ذلیلت کنه موسوی نامرد(کافر)

 40. موسوی خاین باشد مزد ورباشد یانباشد حرف حق میزند حرف دل مردم ایران زمین رامیزند .مویسوی اگر خاین بود اگر پشتش به اجنبی گرم بود که مردم را به ا رامش دعوت نمیکرد چرا که او مردیست برخواسته ازخاک پاک ایران.پس بیایید حتی اگر از گروه تقلب گران هم هستید بیش از این دروغ نگویید خود را در پیشگاه تاریخ روسیاهتر نکنید

 41. سلام بر موسوي خامنه اي
  درود بر احمدي
  درود بر مخالف من
  همه اين افراد از يک خانواده اند
  زياد جوش نزنيد!

 42. تو كه ميگي رهرو امام هستي چرا طرفدارانت در روز قدس از اسراييل حمايت كردند و تو هيچ نگفتي و خودت هم از منتظري كمك ميگيري منافق

 43. […] بیانیه شماره 13 مهندس موسوی میرحسین موسوی: خشونت چاره‏ساز نیست آرمان این روز آن است که […] […]

 44. درود بر احمدي نژاد مرگ بر مخالف ولايت فقي

 45. خدا رو شکر
  نشر ها رو که نگاه میکنم میبینم روز به روز از محبوبیت موسوی داره کم میشه الحمدالله
  اینجاست که میگه عدو شود سبب خیر
  آقای موسوی خودت با دست خودت خودتو به ئگورستان تاذیخ بردی الهی شکرت

 46. به نام خدا
  جناب موسوی!
  شما اگر واقعا پیرو خط امام و شهدا هستید،مثل اونها با شجاعت بیاید وسط معرکه نه این که در جای امن احساسات و حیات جوانانی پاک سرشت را به بازی بگیرید.
  البته این ترس شما از همان مناظره سیزدهم خرداد به همه اثبات شد.
  علاج این بی آبرویی صدور بیانیه های ادبی و روشنفکر مآبانه نیست.یک عذر خواهی کنید و به دامان ملت باز گردید.

 47. به نام خدا
  امام(ره):
  1.(خطاب به منتظری)والله من با انتخاب شما مخالف بودم…از سیاست فاصله بگیرید بلکه خدا از سر تقصیراتتان بگذرد…شما آدم ساده لوحی هستید…
  2.هر گاه دیدید آمریکا و غرب برای شما کف میزنند به کار خود شک کنید

  حقیقت روشنه خودت رو به اون راه نزن…

 48. ملت بزرگ ایران بیش تر از این از جنبش ناکام سبز انتظار ندارند گوسفند رو هم وقتی سر می بری تا چند دقیقه دست و پا می زنه ما هم نظاره گر آخرین دست وپا زدن های جنبش نا فرجام سبز هستیم.

 49. بیانه شماره 100 موسوی :
  من خائنم

 50. بمیر زالو

 51. مبارکه

 52. چی میگی

 53. نوع ادبیات و کلماتی رو که مهندس موسوی در بیانیه هاش بکار میبره واقعا لذت بخش و تاثیرگذاره! راه سبز را تا اید زندگی خواهم کرد!

 54. موسوی لجن مملکتو به گند کشیدی شرتو کم کن بی آبرو

 55. الحق که بیانیه جالبی بود ! اما هرچه فکر کردم که چه ربطی به روز قدس دارد متوجه نشدم .
  پس خوب شد که اسرائیل فلسطینی ها را قتل عام کرد تا ما هم دستمایه و نمادسازی کنیم برای کشور خودمان !
  اصلا اگه از یه مداح مجلسی بپرسید که اگه امام حسین شهید نمی شد اله وکیلی میگه که کاروبارشان زاره یا نه ؟!
  حالا که فقط موج سبز مهمه پس هرچه باداباد ؟
  آهان یادم اومد : یکی میگفت خدا انسان را آفرید و انسان توجیه را .
  بعله این درسته thats rigth

 56. دربازار سبزی بیشتر بخرید ، چرا ؟
  چون آهن و کلسیم و منیزیم و … داره
  چون معده رو تمیز میکنه
  چون باعث حضم غذا میشه
  چون قیمتش بالا میره و دولت مقابل ملت شرمنده و درمونده میشه
  چون
  آهان فهمیدم چون رنگش سبزه
  اصلا سبزه بخرید سزه بکارید سبزه بخورید ببخشید یعنی بور کنید بعله دیگه جنبش سبزه دیگه

 57. بنام خداوندی که عقل را آفرید تا انسان بیندیشد و دستمایه قرار نگیرد .
  استاد ارجمند جناب آقای موسوی
  برایم بسیار جالب بود که شما علی رغم علاقه شدید به ملت ایران که از دیدن چهره هایشان لذت می بردید به یاد نیاوردید که چه بر سر آنها اورده اید !! یادتان رفت که بگویید که عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی هستید آن هم با حقوق چند میلیونی . فراموش کردید برای مردم باز گو کنید چرا در زمان جنک به آن دانشگاه که هنوز مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی را نداشت ( و دانشگاه محسوب نمی شد ) کمک میلیون دلاری کردید .فراموش کردید که از همکار گرامیتان جناب کروبی بپرسید آخر آم 300 میلیون چه شد و یا از دیگری که جورج سوروس با تو چه کار داشت . این را هم فراموش کردید که برای انسان زنده چه کسی مجلس ختم گرفت تا مردم را تحریک کند و یا انکه کسانی که در حمله به مقر های نظامی کشته شدند توسط چه کسانی به این کار ترغیب شدند ؟؟؟
  نمی دانم چرا ولی این رنگ سیدی عجیب شبیه قرآن بر سر نیزه است و دیگر ملزومات هم فراهم بود تا علی زمانه را خلع کنید . جناب موسوی در بیانیه شما کلمات به زیبایی بازی می کردند بدون توجه به آنکه دیگر وقت نمایش پایان یافته است و مردم به پشت برده ها واقف گشته اند و این سیاه بازی اثری ندارد . دیدیم که زمستان رفت و رو سیاهی به …. ماند . نمی توانم بگویم که نمی دانم چرا این کارها را مرتکب می شوید اما واقعا نمی دانم که شما زمام امور و عقلتان و حیثیتتان را به دست که داده اید . روزی سخن از امام راحل به میان می آورید و روزی دست به سوی فردی دراز میکنید که شخص ایشان وی را نکوهش کرد . روزی که فریاد میزدی که من غسل شهادت کرده ام بسیار گریستم . البته نه برای شما که میدیدم شما در جای امن خود آرمیده اید و عده ای جوان خام و معصوم را برای درگیری با نیروی امنیتی که چاره ای جز دفاع از کشور و امنیت عمومی ندارد ولو به هر وسیله ای تحریک می کنید . شما گفتید که سرعت در اعلام نتایج نشان از تقلب است . بر فرض که قبول کردم ! اما شما که قبل از شروع شمارش آرا خود را رئیس جمهور خواندید !!!!!! سرعت از این بیشتر ؟!
  مدارک دیگران را به سخره گرفتید و روال عقل گرایی را زیر سوال بردید . همچون سوفسطائیان سخن گفتید و عده ای پاک باخته را به دام سفسطه های نا جوانمردانه کشیدید و این بیانیه هم هرچه خواندم بوئی جز مغلطه کاری های ادیبانه نیافتم . سخنانی بی سر و ته که حاکی از تعارض شخصیتی شما دارد . روزی غسل شهادت می کنید و روزی نفی خشونت !! به راستی تکلیف خود را می دانید !
  فکر نمی کنید زمان آن رسیده که به جای سجع نویسی به سادگی از این مردم پوزش بطلبید ؟ شاید که شما را بخشیدند . اما آنان که به حساب سخنان شما تحریک شدند و دیگر در این دنیا نیستند چه ؟

 58. موسوي ترغيد

 59. چقدر سادهايد يا بيكاريد بابا موسوي به تاريخ پيوست تمومش كنيد ديگه

 60. مادلمون فکر میکردیم موسوی دارای اقتدار و مدیریت خوبی است.اما متاسفانه بعد از انتخابات اورا فردی دستپاچه و عجول وبی عرضه یافتیم.آن رای که دادیم حرومت باشه

 61. درود درود هرچی دروده به علی صفتهایی مثل احمدی نژاد ،درود بر حسین (ع) زمان ،درود…

 62. آقاي موسوي به شما و طرفداران سبز پوشتان همچون خانم سيده هيلاري كلينتون سبز پوش و اعضاء حزب سبز اسرائيل دست مريزاد مي گويم !!!
  واقعآ دستتان درد نكند كه آبروي اصلاحات را برديد .
  هيچكس به اندازه شما و شيخ اصلاحات نمي توانست اينگونه لايه هاي گنديده و منافقانه اصلاحات ( افسادات ) را رو كند .
  حالا بايد برگزار كنندگان كنفرانس ننگين برلين بيايند و ببينند كه آيا افكار امام (ره) به موزه تاريخ رفته است يا افكار منافقانه شما و خاتمي و كروبي
  از خداوند خواهانم كه در همين دنيا آه دل مادران و فرزندان شهدا و فرزندان مظلوم خميني (ره) دامن شما را گرفته و بسوزاند .
  درود خدا بر خميني كبير ، سلام خدا بر خامنه اي عزيز ، سلام خدا بر شهداي هشت سال دفاع مقدس . مرگ بر منافقان

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: