حکومت نظامی غیررسمی درخیابان ها

روز آنلاین، پرستو سپهري : با گذشت ساعاتی از آغاز بازگشایی دانشگاهها درکشور ودرپی تجمع اعتراض دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی شریف،عصردیروز خیابان های تهران رنگ نظامی کامل به خود گرفت تا استقرار حکومت نظامی به صورت رسمی اعلام شود.

در همین راستا تهران از اولین ساعات صبح دیروزشاهد حضورسنگین  نیروهای انتظامی و بسیجی درمسیرهای انقلاب،قدس،چهارراه ولی عصر،میدان ولی عصر،کارگرجنوبی و شمالی،حومه خوابگاه کوی دانشگاه،اطراف دانشگاه صنعتی شریف و خیابان ادواردبراون به سمت درب اصلی دانشگاه تهران بود.

 نیروهای نظامی وابسته به سرکوبگران دولتی با حضوردرپیاده روها وچهارراه ها مانع ازتوقف مردم می شدندوآنان را متفرق می کردند.با گذشت ساعاتی ازظهر حضوربسیجیان در خیابان ها تشدید شدوشکل جدیدتری به خود گرفت. از ساعت 17 بعد ظهر، نیروهای بسیج با تجهیزات کامل دراطراف میدان هفت تیر مستقر شدند، درهمان حال نیروهای لباس شخصی و گارد ضد شورش خیابان های اطراف میدان هفت تیر تا خیابان کریم خان زند را تحت محاصره خود درآوردند. همچنین واحد های گارد ضد شورش سپاه و نیروی انتظامی درمیدان انقلاب، مقابل دانشگاه تهران و چهار راه ولی عصر مانع از تجمع جوانان شدند.

 این نیروهادرقالب گروههای 30نفره و با تجهیزات کامل و به طور مشهود از ظهر تا ساعات پایانی نیمه شب در خیابان ها حاضر بودند و حتی به عابرین هم تذکر می دادند که در یک نقطه نایستند. به گفته یکی از شاهدان عینی در خیابان 16 آذر، ماموران به هیچیک از عابران، حتی در پیاده رو ها اجازه توقف نمی دادند و گروه های بیش از سه نفره را متفرق می کردند.

ماموران نیروی انتظامی هم  بابرقراری ایستگاههای ایست بازرسی درمیدان ولی عصر تهران جلوی برخی از اتومبیل ها را می گرفتند وآنها رابازرسی می کردند. به همین علت ترافيك سنگيني در بلوارکشاورز تا خيابان انقلاب تهران به وجود آمد و تنها موتورسيكلت‌هاي متعلق به نیروی انتظامی حق تردد درپیاده روهای مركزي شهر تهران راداشتند.

Advertisements

No Responses Yet

 1. محمدمهدي مازني رييس شاخه جوانان و دانشجويان حزب اعتماد ملي در وبلاگ خود مطلبي را در انتقاد به شعار «نه غزه نه لبنان جانم فداي ايران «منتشر كرده است.
  بر اساس اين گزارش در بخشي از اين مطلب آمده است:

  مدتي را به سكوت گذراندم اما سكوت درماني نيست بر حوادث رخ داده در روزهاي بعد از انتخابات. نمي‌خواهم در اين باره سخني بگويم و هر آنچه كه مي‌بينم و باور دارم در سينه نگاه مي‌دارم.
  اما آنچه سبب شد تا بار ديگر دست بر قلم ببرم انحرافي بود كه در روز قدس در شعار بخشي از مردم نمود يافت. شعار «نه غزه نه لبنان جانم فداي ايران » اين شعار آنقدر تلخ و گزنده بود كه در طول راهپيمايي بارها تكرار مي‌شد و اي كاش حضور مردم به عدول از يكي از ارزش‌هاي انقلاب بدل نمي‌گشت.
  فلسطين مظلوم اميدش به ايرانيان مسلماني است كه از آنها حمايت مي‌كند و در واقع ايران در ميان تمام كشورهاي دنيا تنها كشوري است كه از حق مردم مظلوم فلسطين حمايت ميكند. اعتراض مردم به انتخابات نبايد ابزاري براي عدول از ارزش‌هاي انقلابي باشد.
  هيچگاه باور نمي‌كرديم كه روزي مردم مسلمان ايران بخواهند چنين اقدامي انجام دهند. روز قدس روز آزادي است. شرايط فلسطين آنقدر تلخ و غم آلود است كه تلخي‌ها و ناكامي‌هاي امروزمان به اندازه يك روز مصيبت‌هاي آنان نيست و چه ناشكرانه وضعيت امروزمان در ايران با وضعيت تلخ مردم فلسطين و لبنان قياس شد.
  قتل و كشتار مظلوم در هر نقطه از دنيا كه باشد محكوم و قبيح است. چه در فلسطين باشد چه يمن و چه در سين كيانگ چين. اما انسان آزاده و آزاديخواه كسي است كه مظلوم را ياري كند و هيچگاه آسايش خود را در بي آسايشي ديگران نخواهد.
  شعار «نه غزه نه لبنان جانم فداي ايران » شعاري غلط بود كه با آيات قران و روايات معصومين نيز ناهمگون است. در حديثي از پيامبر داريم كه اگر كسي فرياد » يا للمسلمين » را بشنود و به به ياري‌اش نشتابد » فليس بمسلم » كه مسلمان نيست. چگونه است كه كشتار بي‌رحمانه مردم فلسطين را حاضريم ببينيم و از كنارش به راحتي عبور كنيم.
  اعتراض به رفتارهاي دولت بايد در همان محدوده اعتراض بماند و هيچگاه اصولمان را فراموش نكنيم. روزهاي رسمي و مقدس را نيز آلوده به بازي‌هاي سياسي نكنيم و تلاش كنيم تا راهي براي برون رفت از اوضاع كنوني نظاممان بيابيم

 2. راديو آمريكايي فردا (وابسته به سازمان سيا) ضمن انتشار اظهارات اخير وزير دفاع اين كشور، راز حاشيه سازي ضدانقلاب براي راهپيمايي عظيم و جهاني روز قدس و حذف شعار مرگ بر اسرائيل را آشكار كرد.
  به گزارش راديو فردا، رابرت گيتس وزير دفاع آمريكا در گفت وگو با سي ان ان اظهار داشت: «در حال حاضر به دليل شكاف هاي عميق در ايران پس از انتخابات، تحريم موثرتر از گذشته است. ما در حال حاضر شاهد شكاف هايي ميان رهبران جمهوري اسلامي و جامعه هستيم كه در 30 سال گذشته نديده ايم.»
  راديو فردا در تحليل اظهارات گيتس اعلام كرد: «معترضان ]!؟[ رفته رفته به جاي پيگيري آراي خود، برخي از سياست هاي كلي جمهوري اسلامي را هدف گرفته اند و اين امر خود را در شعارهاي آنها به رخ مي كشند. از جمله در راهپيمايي روز قدس در تهران، مردم ]![ به جاي مرگ بر اسرائيل شعار مرگ بر روسيه سردادند».
  اظهارات گيتس و تحليل بعدي راديو فردا روشن مي كند كه اساسا دستگاه هاي اطلاعاتي و ماشين رزم رسانه اي آمريكا و انگليس كدام هدف را از پروژه ايجاد شكاف و اختلاف ميان مردم ايران جست وجو مي كرده اند.
  در واقع حذف شعار مرگ بر اسرائيل و ادعاي «نه غزه، نه لبنان، جانم فداي ايران»! در يك تجمع در حاشيه راهپيمايي پرشكوه روز قدس – كه از سوي رسانه هاي آمريكايي و صهيونيستي القا شده بود- با هدف القاي دوگانگي و اختلاف در ميان ملت ايران و ضعف آن در عرصه سياست خارجي در برابر زورگويي ابرقدرت ها بوده است اما آنچه در عمل رخ داد، راهپيمايي بي سابقه و چند ميليوني مردم انقلابي تهران بود كه يك حاشيه چند هزار نفري را كاملا در حاشيه و انفعال قرار داد. در همين راستا شعار مرگ بر روسيه هم تلاش براي فشار بر مسكو براي بازي در زمين آمريكا بود و نشان داد كه نوكران آمريكا، چه قدر در شعار «جانم فداي ايران» صادقند در حالي كه راه فشار و تهديد را براي دشمنان ايران هموار مي كنند.
  به نظر مير سد آمريكايي ها پس از شكست هاي پياپي در همين 5-4 سال اخير مقابل ايران نياز به يك مسكن روحي داشته اند و سعي كردند اين مسكن را در آشوب هاي اخير پيدا كنند اما نتايج آن به يقين مصيبت هاي آمريكا را دوچندان كرد و در عين حال باعث انسجام و اتحاد بيشتر ملت ايران شد.

 3. سلام دوستان
  وب لاگ إخوان المنصفین از شما عزیزان دعوت به عمل می آورد تا با مطالعه ی مطالب این وب لاگ نظرات و پیشنهادات خود را در مورد معضلات کم فروشی و گران فروشی و ربا خواری برای ما ارسال فرمائید. باتشکر
  إخوان المنصفین http://merrsad.blogfa.com/

 4. شنيده ام در قزوين هم مدت زيادي است كه از ساعات نخستين شب كليه اماكن را مجبور به تعطيلي مي كنند

 5. چیز را هم میشود تفسیر کرد/چهره نامرد را تصویر کرد/چیز را هم میشود جانانه گفت/صحبت از عدل علی(ع),بی جا نگفت/چیز یعنی وعده های پول نفت/سفره هامان بو گرفت,از بوی نفت/چیز را هم میشود این گونه گفت/سفره های خالی از حرفای مفت/چیز یعنی دیپلماسی,ارتباط خارجی/دادن نان شب مردم به چاوز,لعنتی/چیز یعنی چیزهای بی حساب/دادن مدرک به کردان بی حساب/چیز یعنی چیزهای کشککی/گفتن از یک اقتصاد پشمکی/چیز یعنی انگهای بی حساب/ساختن یک خانه بر روی حباب
  چیز یعنی گفتن از ناموس مرد/جعل یک نامه برای رهنورد/چیزیعنی آه از اعماق دل/از تمام کارهای یک رئیس جمهور,خجل/چیزیعنی دیدن هاله در اجلاس سران/فرض یک ملت به یابو و خران/چیزیعنی روبرویت ناکسان/گفتن از انسانیت,اعماق جان/چیز یعنی روبرویت نیم مرد/دادن آمارهای چرت و پرت/چیز یعنی حرفای بی قافیه/دوره محمود,دیگر کافیه/چیز یعنی حرفهای بی حساب/گفتن از عدل علی(ع)در خواب ناب/چیز یعنی نارواگفتن به دوران امام(ره)/پای کوبان,دست کوبان در شب رحلت امام(ره)/چیز یعنی فقرو فحشا,دولت مردم فریب/چیز یعنی بی ادب مرد رقیب/چیز یعنی دولت حرف دروغ/چیز یعنی لومپنیزم بی فروغ/چیز یعنی مرد را نشناختن/بی دلیل از بی ادب بت ساختن/چیز یعنی پیروان خواب خواب/چیز یعنی خانه ای بر روی آب/چیز یعنی حرفهای بی دلیل/دوش مردم پلکان بی رقیب/پیز یعنی امر معروف عجیب/گشت ارشاد,راه افکار رقیب/چیز یعنی گشت ارشاد واوین/چیز یعنی واردات,تولید چین/چیز یعنی گشنگی فقر و فساد/چیز یعنی واردات ناصواب/چیز یعنی واردات یک پکن/از حسن گفتن خطر داره حسن داره حسن/چیزیعنی دختر کبریت فروش/چیز یعنی دخترک میدان شوش/چیز یعنی ای خیابان خوابها/میرسد ته مانده ی بشقاب ها/چیز یعنی مهرهای داغ ناز/پینه پیشانی, ز بس رازو نیاز/چیز یعنی داستان آن سفره آن پول نفت/چیز یعنی اختلاس, پول نفت/چیز یعنی گم شدن های عجیب/چیز یعنی دولت خیلی نجیب/چیز یعنی طبع گرگان روبهان/چیزیعنی چیز چیز ابلهان/خوب خلاصه چیز را چیزش کنید/دولت محمود تفسیرش کنید/یا اگر هم یک کمی شک داشتید/پس همان محمود تفسیرش کنید

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: