حمايت جمعى از اساتيد حوزه و دانشگاه اصفهان از‏ ‏پيام آيت الله منتظري خطاب به مراجع تقليد، علماء و حوزه هاي علميه

جمعى از اساتيد حوزه و دانشگاه اصفهان طی اطلاعيه ای از‏ ‏پيام آيت الله  منتظري خطاب به مراجع تقليد، علماء و حوزه هاي علميه حمايت کردند.
در اين اطلاعيه آمده است: ‏ ‏پس از سلام و تبريك به مناسبت عيد سعيد فطر و در پاسخ به نداى آن‏ ‏مرجع عاليقدر و ضمن تأسف شديد از اين كه ندانسته كارى برخى و غرور‏ ‏برخى ديگر وضع كشور را چنان بحرانى كرد و نيروهاى خودسر بى قانونى را‏ ‏به حدى رسانيد كه حضرت عالى از تمامى مراجع و علماء براى برون رفت از‏ ‏اين وضع استمداد نموديد، با اين كه حصر پنج ساله خانگى و دستگيرى‏ ‏خويشان ، نزديكان و هواداران حضرت عالى در ساليان گذشته هيچ گاه شما‏ ‏را به مددخواهى وانداشت ، زيرا شايد حس مى‎نموديد آن ظلم ها تنها جنبه ‏ ‏شخصى دارد، اما اكنون احساس مى‎كنيد آنچه در اين روزها بر كشور‏ ‏مى‎گذرد ضربه به اسلام و تشيع علوى است و بايد به هر نحوى جلوى آن‏ ‏گرفته شود.
 اين اطلاعيه مي افزايد :
‏ ‏ما امضاءكنندگان ، ضمن ابراز همدردى با حضرت عالى ، دست تمامى‏ ‏مراجع تقليد و بزرگان دين را به گرمى فشرده و از آنان متواضعانه مى‎خواهيم‏ ‏كه به نداى يارى خواهى حضرت عالى پاسخ مثبت دهند; و توجه داشته‏ ‏باشند كه امروز نداى يارى خواهى از سوى كسى بلند است كه بيش از نيم‏ ‏قرن مبارزه با بى قانونى و ظلم را در پرونده خود دارد و از زير و بم امور آگاه‏ ‏است و در طول مبارزه از تحمل هيچ شكنجه و زندان يا تبعيدى خم به ابرو‏ ‏نياورده و حتى زمانى كه لازم شده به تمامى مناصب دنيايى پشت پا زده و بر‏ ‏مكاره دهر صبر نموده است . بنابراين اگر امروزه احساس خطر مى‎كند،‏ ‏معلوم مى‎شود كه خطر بسيار جدى است و نبايد به سادگى از كنار آن‏ ‏گذشت ; و از سوى ديگر امر به معروف و نهى از منكر، از بالاترين فريضه ها‏ ‏است .
‏ ‏در خاتمه يادآور مى‎شويم آنچه كه جامعه ما را به شدت تهديد مى‎كند‏ ‏پيروى از احساسات تند و زير پا نهادن عقل و عقل گرايى است ، و امروز اين‏ ‏احساسات در برخى به قدرى شديد شده كه به خيال خود براى دفاع از‏ ‏اسلام به هر اقدامى – ولو بسيار جنايت كارانه – مى‎توان دست زد.
در زير اين اطلاعیه اسامی امضا کنندن آن آورده شده است :
‏احمد عابدينى – مهدى طحانى – هادى نجفى – عبدالكريم مولوى – حسين‏ ‏محمدى رهنانى – محمد نصراصفهانى – حسين نصراصفهانى – محمدعلى‏ ‏مقدس – احمد بديعى – محمدعلى مقدس دستجردى – فضل الله صلواتى -‏ ‏سيد سعيد كتابى .

Advertisements

No Responses Yet

 1. درود بر اين شير مردان

 2. عناصر ضد انقلاب مقيم خارج مي گويند دوره دنباله روي از كساني نظير كروبي و موسوي سپري شده و دفاع از آنها مشروط است. عطاء هورشينان از عناصر مقيم فرانسه به راديو زمانه گفت: دفاع ما بايد مشروط باشد. بايد آنها را زير ذره بين بگذاريم و بيانيه هايشان را نقد كنيم. جنبش سبز احتياج به يك كنگره و جنبش انتقادي دارد. عصر دنباله روي سپري شده است.
  وي اضافه كرد: حتي جوانان امروز به اين رهبران با طمأنينه و ترديد]!؟[ نگاه مي كنند.
  نامبرده با رد ايدئولوژيك كردن ماجرا گفت: درگير تضادي عجيب و غريب هستيم. از يك سو به عدم كادرسازي رهبران مطلق گرا اعتقاد پيدا كرده ايم و از سوي ديگر هر جنبش اعتراضي نياز به يك رهبري دارد. به هرحال ما كسي را مي خواهيم كه سمبل اعتراض باشد. امروز هم ائتلافي از 3 نفر سابقاً متعلق به نظام به وجود آمده كه ايرادي هم ندارد. آنها به هرحال به جنبش اعتراض پيوسته اند اگرچه راديكاليسم جنبش را هنوز نمي توانند حمل كنند، جنبش راديكال تر از اينهاست.
  مجيد محمدي ديگر عنصر ضد انقلاب هم جريان معارض را دچار چالش و عدم وفاق بر سر مسير آينده عنوان كرد و تاكيد نمود جنبش عمدتاً از طريق اينترنت عمل مي كند و تبديل به روابط متقابل يا گروهي در ميان فعالان سياسي نشده است. از سوي ديگر روحانيت و بازار هم به اين جنبش نپيوستند.

 3. «مگر مي شود با تابلوي خط امامي بودن، زير بيرق كسي رفت كه خون به دل امام كرد و كار را به جايي رساند كه پيرمراد ملت از خدا طلب مرگ كرد؟ مگر مي شود شعار خط امام را فرياد زد و دست خط امام را ناديده گرفت». سايت «الف» (وابسته به دكتر احمد توكلي) با طرح پرسش هاي مذكور مي نويسد: شايد بشود به مدد فضاسازي هاي رسانه اي و به راه انداختن موج بي سر، برخي واقعيت ها را كتمان كرد و بعضي حقايق را وارونه جلوه داد و رأي 25 ميليون آدم فرودست بي تريبون را با جيغ هاي بنفش خفه كرد. اما با تاريخ و حافظه تاريخي مردم كاري نمي شود كرد.
  سايت مذكور به درج گوشه اي از رنجنامه حضرت امام خميني(ره) به شيخ آلت دست منافقين و باند مهدي هاشمي پرداخت: «با دلي شكسته و سينه اي گداخته از آتش بي مهري ها با اتكا به خداوند متعال به شما كه حاصل عمر من بوديد چند نصيحت مي كنم، ديگر خود دانيد: 1- سعي كنيد افراد بيت خود را عوض كنيد تا سهم مبارك امام بر حلقوم منافقين و گروه مهدي هاشمي و ليبرالها نريزد. 2- از آنجا كه ساده لوح هستيد و سريعاً تحريك مي شويد در هيچ كار سياسي دخالت نكنيد، شايد خدا از سر تقصيرات شما بگذرد…»
  سايت الف سپس نوشت: اين بخشي از رنجنامه خميني بت شكن است خطاب به فردي كه با رفتار و عملكرد سخيفش، جان و تن پير عارف انقلاب را آنچنان رنجور كرد تا مرگ خود را از خدا طلب كند. جاي هيچ شك و شبهه اي نيست! مو لاي درز اين سند نمي رود. اين سند تاريخي مورد تأييد «دفتر نشر آثار امام» بوده – دفتري كه عمادالدين باقي در آن مسئوليت داشته است! -و در كتاب «رنجنامه سيداحمد خميني به آيت الله منتظري» تصوير دستخط شريف امام آورده شده است. يك جستجوي ساده در اينترنت درباره موضوع عزل آقاي منتظري و واكنش روحانيوني از جمله سيداحمد خميني، مهدي كروبي، حميد روحاني و برخي ديگر از اعضاي دفتر امام كه البته همگي از جنا ح چپ و متحد اصلي آقاي ميرحسين موسوي، نخست وزير وقت بوده اند، موضوع را كاملاً روشن مي كند و شكي در صحت «اختلاف عميق بين امام و منتظري» و خروج وي از مسير انقلاب و نظام باقي نمي گذارد.
  سيداحمد خميني در كتاب رنجنامه خطاب به منتظري مي نويسد: «يادتان هست در ملاقات آخر خود با امام شما نيم ساعت حرف زديد و امام سكوت كردند. وقتي بلند شديد برويد، امام فرمودند: «بيشتر حرف هاي شما درست نبود، خدا انشاءالله مرا ببخشايد و مرگم را برساند.» امام تنها همين دو جمله را فرمودند. آيا از خود پرسيده ايد كه چه كرديد كه امام، مرگ خود را از خدا خواسته است و آن را به اطلاع شما رسانده است؟»
  نويسنده «الف» در پايان تأكيد مي كند: «اينها را گفتم تا به عمق شكاف بين امام و منتظري، آن هم از زبان كساني كه امروز در كنار آقاي ميرحسين موسوي ايستاده اند و دوستان گرمابه و گلستان وي هستند، اشاره كرده باشم، وگرنه اين موضوع تاريخي آنچنان در حافظه تاريخي ملت نقش بسته است كه نيازي به تشريح و تبيين آن نيست».
  گفتني است جريان مدعي اصلاح طلبي- چپ هاي سابق مدعي خط امام- پس از انتخابات ارتباطات خود با باند مهدي هاشمي و شخص منتظري را علني كرده و موسوي و كروبي با ارسال نامه هايي، به نامبرده ابراز ارادت كرده و رهنمود خواستند

 4. معلوم الحال بودن که خیلی خوبه همه میدونن اینا کین و چی کار کردن. حداقل بهتر از اعضای مجهول الحال کابینه دولت کودتایی، مشاوران احمدی نژاد، سرکرده های سپاه و بسیج هستند

 5. سلام دوستان
  وب لاگ إخوان المنصفین از شما عزیزان دعوت به عمل می آورد تا با مطالعه ی مطالب این وب لاگ نظرات و پیشنهادات خود را در مورد معضلات کم فروشی و گران فروشی و ربا خواری برای ما ارسال فرمائید. باتشکر
  إخوان المنصفین http://merrsad.blogfa.com/

 6. رهبر واقعي ما منتظري هست
  درود بر كسانيكه به منتظري و صانعي اقتدا ميكنند

 7. معلوم الحال /معلوم الحالست دیگه

 8. اززمانی که مصباح پابوس خامنه ای شد ابروی روحانیت رابردوخودراذلیل وخارونوکر در بست خامنه ای کرد.روحانیت باید تلاش کند که جایگاه خود را بازیابد

 9. درود بر احمدی نژاد و خامنه ای (رهبر معظم )… مرگ بر بیت خمینی و موسوی و کروبی .

 10. مراجع پولكي
  نمي خوايم نمي خوايم

  مرجعي كه از ترس يا به خاطر پول و مقام نتونه حرف بزنه مرجع نيست كه روضه خونه

 11. اذا کان یوم القیامة نادى مناد. این الظلمة واعوانهم، ومن لاق لهم دواة، أو ربط لهم کیساً، أو مد لهم مدة قلم؟ فاحشروهم معهم» همه آنانی که به ستم یاری رسانده اند و در صف حمایت از ستمگران بوده اند؛ در قیامت هم در همان صف قرار می گیرند

 12. اساتيد غلط كردن با منتظري، منتظري اگه آدم بود امام نگهش ميداشت

 13. گفت: يك تحليل گر انگليسي، ادعاهاي گروه هاي ضد انقلاب درباره مردمي بودن ماجراي موسوي را مسخره كرده و نوشته است؛ درحالي كه آمريكا و اروپا به شكست خود اعتراف كرده اند، اين گروه ها همچنان به بازي قبلي خود مشغولند.
  گفتم: چيكار به كار اونا داره، بذار حيوونكي ها بازيشون رو بكنند!
  گفت: همين تحليل گر مي نويسد؛ داستان هايي كه گروه هاي اپوزيسيون ايران درباره موفقيت هاي خود مي سازند به فيلم هاي تخيلي شبيه است.
  گفتم: يك خالي بند به دوستش مي گفت؛ ديروز رفتم جنگل، 2 تا شير، يك پلنگ و 5 تا آهو شكار كردم! رفيقش كه از او خالي بندتر بود با بي اعتنايي گفت؛ فقط همين؟! و خالي بند اولي جواب داد؛ مگه با يك تير، بيشتر از اين هم مي شد؟ و خالي بند دومي با تعجب گفت؛ تازه تفنگ هم داشتي؟!

 14. به يزدان كه گر ما خرد داشتيم
  كجا اين سرانجام بد داشتيم ؟
  —————————————-
  من هیچ حزبی را قبول ندارم…

  اینا همشون سرشون تو یه اخوره…

  ایا هیچ احمقی پیدا میشه که فکر بکنه بیشتر از من اینارو میشناسه؟؟؟

  پس کی میخواهید چشم و گوشتان را باز کنید؟

  پس کی میخواهید سرتان را از زیر برف بیرون بیارید؟

  اینجا به اسم اسلام بخور بخوره…

  اینجا به اسم اسلام خر کن خر کنه…

  اینجا به اسم اسلام …………………..

  مرگ بر جیره خور

  مرگ بر دیکتاتور

  مرگ بر احمدی نژاد

  مرگ بر خامنه ای

  مرگ بر این دولت مردم فریب

  مرگ بر هر خری که این کثافتها رو قبول داره…

  ******

  مرگ بر شاه

  ای خر بی ستاره
  میخوای بگی نواره
  نوار که پا نداره

  میکشم میکشم
  انکه برادرم کشت

  بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر

  بار دگر روزگار چون شکر اید

  ******

  دیکتاتور دیکتاتور این آخرین پیام است——————————

  ———————————–ملت سبز ایران آماده قیام است

  (این شعار هم فقط به حرمت ملت ازادی خواه نوشتم)

 15. موسوی عزیزم
  بگو تا خون بریزم

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: