عکسهای منتشر شده از بازداشتگاه کهریزک جهت دار و با هدف منحرف کردن افکار عمومی است

عکس : عکسهای منتشر شده از  بازداشتگاه کهریزک  جهت دار و  و با هدف منحرف کردن افکار عمومی است

 

 

 

 

 

تابناک : تصاویر زیر که از سوی یک سایت خبری جدید‌التأسیس با عنوان تصاویری تازه از بازداشتگاه کهریزک منتشر شده است، ابهاماتی را پدید آورده و ما را بر آن داشت تا در این باره بررسی بیشتری انجام دهیم.

به گزارش «تابناک»، یک منبع آگاه از مسائل مربوط به قضیه کهریزک در این باره گفت: بازداشتگاه کهریزک که در چند ده کیلومتری جنوب شرق تهران قرار دارد، در واقع همان زندان شورآباد است که در بیابان‌های 15 کیلومتری شرق کهریزک واقع شده است.

این منبع آگاه با اشاره به عکس‌های منتشره، آنها را جهت‌دار و با هدف منحرف کردن افکار عمومی از فضای واقعی آنجا دانست و در مورد هر یک از آنان توضیحاتی را به «تابناک» ارایه داد.
 

a_kahrizak_09_1

1) این عکس اساسا نامربوط است و ربطی به محوطه بازداشتگاه کهریزک ندارد.

a_kahrizak_09_2

) عکس دوم واقعیت دارد و نمایی کلی از بازداشتگاه را نشان می‌دهد. در گوشه سمت چپ این عکس، مخزن گازوئیلی دیده می‌شود که سوخت مورد نیاز موتورخانه بازداشتگاه را تأمین می‌کند. محوطه سبز رنگ روبه‌روی این مخزن، مربوط به موتورخانه است که درست در زیر آن و در عمق 1.5 تا 2 متری از سطح زمین دو قرنطینه وجود دارد که یکی از آنها، ویژه نگهداری اراذل و اوباش بوده و بازداشتی‌های اخیر را نیز در قرنطینه دوم نگهداری می‌کرده‌اند و این در حالی است که در این عکس‌ها، هیچ اشاره‌ای به آنها نشده؛ ضمن آنکه دود گازوئیل حاصل از کارکرد موتورخانه که شبها فعال بوده هم مستقیم به داخل این قرنطینه‌ها می‌رفته است.

نکته دیگر در این عکس، مربوط به کولرهاست، به گونه‌ای که در واقع این کولرها اساسا کار نمی کرده‌اند.

a_kahrizak_09_3

3) این عکس محوطه بیرونی پادگان آموزشی یگان ویژه ناجا را نشان می‌دهد که بازداشتگاه مذکور، همان ساختمان سفید رنگ زیر میله پرچم است و در واقع، در گوشه‌ای از همین پادگان واقع شده است.

a_kahrizak_09_4

4) در گوشه سمت چپ بالای این عکس تپه‌هایی دیده می‌شود که در پشت آنها یکسری کانکس هست که مربوط به نگهداری زنان ویژه بوده که در ماجرای خاک سفید دستگیر شده بودند.

a_kahrizak_09_5

5) سمت چپ این عکس همان سوله موسوم به قفس است که برخی از بازداشتی‌های مربوط به طرح امنیت اجتماعی را در آنجا نگهداری می‌کرده‌اند و فاقد دستشویی و حمام دایمی در شبانه‌روز بوده و زندانیان تنها ساعات محدودی به آنها دسترسی داشته‌اند.

a_kahrizak_09_6

6) در این تصویر تلاش شده تا عکسی تیره و تار گرفته شود تا عمق کثیفی و غیر بهداشتی بودن این سرویس‌های بهداشتی مشخص نباشد.

a_kahrizak_09_7

7) این عکس به خوبی تراکم بازداشتیها را در یک قفس نشان می‌دهد و این تازه پس از این همه پیگیری و دستوراتی است که از سوی مقامات گوناگون و به ویژه رهبر انقلاب صادر شده است.

a_kahrizak_09_8

8) در این عکس آن دو درب انتهایی همان سرویس های بهداشتی عکس قبلی هستند که البته در بعضی از ساعات شبانه روز در اختیار بازداشت شدگان قرار می‌گرفته است.

اما نکته مهمی که در این گزارش تصویری سعی شده از آن غفلت شود، آن است که اساسا جنایاتی که در این بازداشتگاه رخ داده و قلب ملت را جریحه‌دار کرده، به طور کل در هیچ یک از فضاهای این تصاویر رخ نداده و همگی مربوط به همان قرنطینه‌هایی است که هیچ عکسی از آنها منتشر نشده است.

عکسهای از سايت پرچم

 

 

Advertisements

43 پاسخ

 1. عمرا اینجا کهریزک نیست

 2. مرگ بر دیکتاتور مرگ بر دروغ گو

 3. همه ما می دانیم که اینها استاد دروغ و صحنه سازی هستند وجنایات را خدا می داند و آن بیچارگانی که انجا بودند

 4. مگه اینجا نمیشه شکنجه کرد ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! مگه اینجا نمیشه تجاوز کرد؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. ننگ بر دیکتاتور جنایتکار

 6. Fuck khomani and khamene-e and all that love fucking»shiie
  I hope all of theme die and vanish fro earth.
  FUCk islam.»

 7. Be omide roozi ke khameneii va bachehash oonja be in darde javanan sokhte dar setam, dar oonja gereftar beshan,

 8. لعنت ابدی ،خدا و رسول خدا ، بر خامنه ای قاتل . میلیونها مردم مسلمان در خیابانهای تهران ،فریاد بر آوردند » خامنه ای قاتله ، ولایتش باطله . و خداوند به فریاد مردم مسلمان اثر داد و خامنه ای و عمله ظلم او ، یعنی بسیجی،و سپاهی را رسوا ، و در دنیا و آخرت خوار و منفور گردانید

 9. سلام دوست عزیز سبزم
  امیدوارم که خوب و سلامت باشید..
  لازم دیدم صحبتی در رابطه با چگونگی پیشروی این جنبش وبرخورد آن با مناسبت های پیش رو را با هم در میان بگذاریم تا با هم فکری و برنامه ریزی دقیق تر وارایه ی راهکارهای جدید و هدف دار هم به خاطر جلوگیری از ایجاد خستگی در مردم و هم عدم حصول خواسته ها به شکلی قابل لمس تر , نه تنها از کمرنگ شدن این حضور پیشگیری کنیم که سایرین رو هم جذب و دعوت در این حضور کنیم.
  اجازه میخوام یه کمی راحت تر حرف بزنم ;
  ببینید اگه ما در حرکت بعدی که ان شاءالله حضور گسترده تری از طرف ما سبزها در 13 آبان خواهد بود بخوایم مثل راهپیمایی قبل باشیم یعنی برنامه ها و درخواست هامون برای حضور تکراری بشه باید قبول کنیم که مردم دارن هزینه میدن دچار خستگی میشن و شاید عده ای هم نا امید بشن.. حرف من اینه که نباید اینجور اتفاقی بیفته و خواهشم اینه که با صرف وقت بیشتری با همدیگه مشورت کنیم وانرژی بیشتری به این موج بدیم.
  در رابطه با راهپیمایی روز 13 آبان چند نکته به نظرم رسید و سوال که مثلا هنوز برام روشن نشده که این روز حرکت موج سبز قراره مثل روز قدس تو مسیرهای اعلام شده از طرف حکومت باشه یا نه به طرف سفارت روسیه هست که در اینصورت باید آگاه باشیم که احتمالا از همون اول با برخورد مواجه میشیم.(دقیقا همین اتفاق روز قدس افتاد و سر هر خیابانی که به سمت دانشگاه و خ انقلاب منتهی میشد دسته های انتظامی و بسیجی و در کل نیروهای حکومتی مانع رسیدن به سمت محل اقامه نماز میشدن که در نهایت که خواستیم به زور نزدیک بشیم منجر به درگیری شد) وحالت دیگش که با حامیان دولتی اصلا مفهومی نداره.
  خوب حالا در مرحله ی بعد حضور میلیونی جلوی سفارت روسیه و برخورد با نیروهای زیاد ضد شورش و … اینجا باید چکار کنیم منظورم اینه که قرار نیست که فقط شعار بدیم چون خیلی نا امید کنندس برای خیلی هام ممکنه خسته کننده بشه. (انصافا” من که از شهرستان میام اونجا به همین راضی نمیشم میخوام اگه بشه حداقل یه چند تا تخم مرغ و یه کیسه گوجه و چیزای دیگم هماهنگ کنیم همگی بزنیم به سفارت روسیه..  ).
  من احساس میکنم نیاز داریم خیلی برنامه های دقیق تر و جالب تری پیاده کنیم که در حین مسالمت آمیز بودنش مردم رو مشتاق کنه و به اونا انگیزه ی قوی بده که بیان. یعنی براشون جالبم باشه و در عین حال ما رو به چیزی که میخوایم نزدیکتر کنه.
  دوست عزیزم خواهشی که من از شما دارم اینه که اگه میشه این مساله ی مهم رو با دوستان دیگه ای هم در میان بگذارید که تا دیر نشده به نتیجه گیری کلی برسیم و زود به سایرین اطلاع رسانی کنیم.

  ببخشید اگه به موضوع مربوط نمیشد فقط خواستم بگم اگه میشه حتما در موردش زود مشورت و اطلاع رسانی کنیم.
  ممنونم که این وقتو در اختیار من قرار دادی.
  با تشکر

 10. از خدا میخوام به خاطر زخمی که به دل این ملت زدند گرفتار اون زندانی بشن که خدا براشون تعبیه کرده خدا هست و میبینه !!

 11. یه سوال مسئولین مملکت گندهای این بازداشتگاه رو قبول کردند حالا تو واسه چی داری خودت رو خراب میکنی
  منظورت از این تلاش چیه؟
  بابا یه کم حیا کنین خجالت بکشین مگه شما از این دروغ پردازیها چی نصیبتون میشه؟
  v v

 12. هیچ دقت کردین واسه این خبر نه سید و نه نیما و نه سادات و نه هیچ طرفدار دیگه احمدی نژاد نظر نداده؟؟؟!!!
  اگر گفتین چرا؟

 13. چون دچار توهم شدن و مي ترسن بيان و با حقيقت رو برو بشن

 14. يه روزي اينجا هم مثل شكنجه گاههاي زمان شاه موزه ميشه بعد كسايي كه توش شكنجه شدن ميان از جنايات و شكنجه هاي اينجا صحبت ميكنن

 15. دلاور هسته اي دمري بخواب خسته اي

 16. هیچ چیزی نمی توانم بگویم جزاینکه از انسان بودن خودمان شرمگین باشم وازاینکه زنده هستم واین فجایع را می بینم برخود نفرین می فرستم
  آن داستانهایی که درخصوص این بازداشتگاه می گویند ومقداری ازآن را شنیده ام اگر حقیقت داشته باشد از حیوانات هم عذرخواهی میکنم
  زیرا ناسلامتی ما اشرف مخلوقات هستیم
  اگر ما اشرف مخلوقاتیم واینگونه عمل می کنم پس دیگر مخلوقات چه باید بکنند ولی تا آنجاییکه درعمرم دیده ام ویا شنیده ام هیچ حیوانی برهمنوع خود این نمی آورد که انسان با اینهمه ادعا وطمطراق انجام می دهد
  براستی شرمگینم وهمواره طلب مرگ می کنم
  میخواهید باور بفرمایید ویا نفرمایید اختیار باشماست ولی حقیقتا افسرده وآزرده وشرمگینم واین زندگی را که باید برای ادامه آن اینهمه اعمال را ببینم نمی پسندم وبرایش پشیزی ارزش قائل نیستم تا نظر شما گرامیان چه باشد ؟؟

 17. جواب:
  چون اونقدر خودشون اونجا رفت و آمد داشتن که این عکسا براشون تازگی نداشته

 18. شماها بيشر اين مكانها را ميشناسيد /شماها در اين زمينه صاحب نظريد چون شما طعم حقيقت را چشيده ايد در اين زمينه هر چه بگيد حق داريد چون به عينه اونجا را ديديد ما نمي توانيم در حق شما بيشتر از اين ظلم كنيم //آخه ظلم هم حدي داره / با لحن تند و تشر سيدي:(با شما هستم ظالم هاي مظلوم نما سگ بر شماها شرافت و نجابت دارد)

 19. اذا کان یوم القیامة نادى مناد. این الظلمة واعوانهم، ومن لاق لهم دواة، أو ربط لهم کیساً، أو مد لهم مدة قلم؟ فاحشروهم معهم» همه آنانی که به ستم یاری رسانده اند و در صف حمایت از ستمگران بوده اند؛ در قیامت هم در همان صف قرار می گیرند

 20. من هم با ( ایرانی ) موافقم .

  hamsora.persianblog.ir

 21. بابا بگيريد بشينيد سر جاتون
  جنبش سبز ،جنبش سبز!!
  فكر كردين براي اينا كاري داره كه جنبش مسخره شما رو با سردسته هاش جمع كنن؟ اين مملكت اينقدر بسيجي داره كه كه اگه باز بياين تو خيابونا همين بسيجيا چوب تو آستينتون ميكنن.

 22. اين «ramin» خيلي تو توهمه 13 آبان كه اساسا رو بسيجياست اون روز روز عذاي آقاي موسوي و دارو دستشه!!!

 23. ابراز ذوق زدگي گروهك هاي افراطي از عملكرد ميرحسين موسوي همچنان ادامه دارد. يك عضو گروهك موسوم به ملي – مذهبي (ائتلاف نهضت آزادي، جبهه ملي، و برخي چپ هاي سابق) تأكيد كرد «اعتراف مي كنيم آنچه مهندس موسوي تاكنون انجام داده، بسيار بيشتر از انتظار ما بود». اين در حالي است كه موسوي در تبليغات 3 ماهه براي انتخابات با تظاهر به وفاداري به خط امام (ره)، پيوند با اين گروهك ها را انكار و منتقدان را متهم به دروغگويي مي كرد.
  سعيد مدني از فعالان گروهك ملي- مذهبي در سايت راه اندازي شده از سوي ستاد رسانه اي آشوب مي نويسد: «وقتي خاتمي با كناره گيري از نامزدي رياست جمهوري، به منتقدان اطمينان داد كه مهندس موسوي گزينه اي بسيار مناسب براي انتخابات است، بسياري از جمله نگارنده با ظن و گمان بسيار اين ادعاي او را پذيرفتند و با نگراني بر رفتارها و انتخاب هاي آقاي موسوي چشم دوختند. اكنون كه چند ماه پر حادثه از آن زمان تاكنون پشت سر گذاشته شده و در اين مدت فرصت آن بوده تا ده ها انتخاب و رفتار مهندس موسوي ارزيابي شود، بايد اعتراف كنيم آنچه موسوي انجام داده بسيار بيشتر از انتظارات بسياري از فعالان سياسي- اجتماعي بود، به طوري كه اكنون بدون هيچ گونه شك و گماني بايد او را يكي از جدي ترين، پي گيرترين، هشيارترين و خلاق و نوآورترين مردان سياسي معاصر دانست».
  وي همچنين از موسوي به خاطر تأكيد بر راه اندازي تشكيلات و شبكه سازي (پروژه فرموله و ديكته شده سازمان سيا) تمجيد كرد.
  در همين حال ابراهيم يزدي اعلام كرد در صورت برخورد نظام با مدعيان اصلاح طلبي، رهبري مخالفان به گروه هاي خارجي منتقل خواهد شد! وي به روزنامه اعتماد گفت: مي توان نهضت آزادي يا اصلاح طلبان را كم سو يا حذف كرد ]اما[ خارج كردن آنها از صحنه، رهبري منتقدان را به گروه هاي خارجي مي سپارد.
  وي ادعا كرد «مخالفان خارج از نظام، اصلاح طلبان و نهضت آزادي را دريچه اطمينان مي دانند. اپوزيسيون نقش متعادل كننده دارد و نمي گذارد مطالبات يك دفعه منفجر شود».
  استفاده از كلماتي نظير منتقدان، مخالفان و دريچه اطمينان صرفاً براي رد گم كني است وگرنه گروهك مذكور و برخي مؤتلفان آن در ميان طيف هايي از افراطيون مدعي اصلاح طلبي، با برپايي آشوب، بر هم زدن بازي دموكراسي و معارضه با قانون و انتخاب مردم – با چاشني مسجدسوزي، آدم كشي و حمله به اموال عمومي و شخصي- نشان دادند از هرمحارب و براندازي، محارب تر و براندازترند. يزدي توضيح نداده كه گروهكي مثل نهضت آزادي و مؤتلفان افراطي آن به خاطر كدام شباهت ها و خيانت ها، بديل گروه هاي خارجي هستند!

 24. به يزدان كه گر ما خرد داشتيم
  كجا اين سرانجام بد داشتيم ؟
  —————————————-
  من هیچ حزبی را قبول ندارم…

  اینا همشون سرشون تو یه اخوره…

  ایا هیچ احمقی پیدا میشه که فکر بکنه بیشتر از من اینارو میشناسه؟؟؟

  پس کی میخواهید چشم و گوشتان را باز کنید؟

  پس کی میخواهید سرتان را از زیر برف بیرون بیارید؟

  اینجا به اسم اسلام بخور بخوره…

  اینجا به اسم اسلام خر کن خر کنه…

  اینجا به اسم اسلام …………………..

  مرگ بر جیره خور

  مرگ بر دیکتاتور

  مرگ بر احمدی نژاد

  مرگ بر خامنه ای

  مرگ بر این دولت مردم فریب

  مرگ بر هر خری که این کثافتها رو قبول داره…

  ******

  مرگ بر شاه

  ای خر بی ستاره
  میخوای بگی نواره
  نوار که پا نداره

  میکشم میکشم
  انکه برادرم کشت

  بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر

  بار دگر روزگار چون شکر اید

  ******

  دیکتاتور دیکتاتور این آخرین پیام است——————————

  ———————————–ملت سبز ایران آماده قیام است

  (این شعار هم فقط به حرمت ملت ازادی خواه نوشتم)

 25. ey baba be ma che ke ina chekar mikonan man ke age ye tike noon giram biad khoda ro shokr mikonam beghyaro laanat

 26. قرارنیست همیشه درزندان به کسی آب خنک بدهند.ماباید از سایت صهیونیستی حقیقت نیوز قدردانی کنیم که عکس های ماهواره ای را که اربابانش در اختیار اوقرارداده اند در اختیار عموم قرار داده اند تا طرفداران و مزدوران و فریب خوردگان شیطان بزرگ دچار رعب و وحشت شوند و بدانند که ایران اسلامی خانه ی خاله نیست که هرغلطی خواستند بکنند و بعد هم تصورکنند زندان می روندو آب خنک و چلو غاز نوش جان می کنند.هیچ ایرانی به کسانی که درجمهوری اسلامی زندان می روند به چشم مبارز نگاه نمی کند.آن ها را خائنانی می بیندکه اگر توی هلفدونی نبرند همه جا رابه گند می کشند.روز قدس طرفداران موج سبز یا بهتر بگوییم موج سه بز شعار می دادند:نه غزه نه لبنان/ می خوام نباشه ایران.حالا از باب تعارف که یک وقت از مردم سیلی نخورند می گفتند:جانم فدای ایران. دروغ از این بالاتر.در هشت سال دفاع مقدس یکی از این ملی گراها نیامد جان خود را فدای ایران کند! حالا با شارلاتان بازی همه چیز را به تمسخر می گیرند.آن روز دلم می خواست به فرمانده پلیس ضد شورش بگویم بابا اگر این افراد فاسد را گرفتید یک راست نبرید کهریزک… اول ببرید پزشکی قانونی! چون این ها در پارتی های شبانه و در خانه های تیمی انواع بلاها را به سر هم می آورند، بعد هم که دستگیر می شوند گردن نگهبان زندان می گذارند.اول معاینه کنید و در پرونده با مدرک ثبت کنید بعد زندان ببرید. حالا هم دیر نشده اگر روز سیزده آبان خواستند غلطی بکنند ، این پیشنهاد مرا اجرا کنند.لامصب ها(منظورم لا مذهب ها)شرارت از سرا پایشان می بارد.آدم همین صفحه را که نگاه می کند، شرم می کند که این ها ایرانی باشند.این قدر بد دهن.نعوذ بالله از دهان آدمی که مسلمان است این اراجیف در بیاید!!بابا بویی از مسلمانی نبرده اید،ایرانی هم نیستید…لا اقل انسان باشید…واقعا»اوقاتم را تلخ کردید!

 27. khoda azaton nagzare faghat ke mamlekato be lajan keshidid bi sharafa enshaalah javabeshono 13 aban midim bacheha
  marg bar diktator

 28. سلام خدمت تو دوست عزيز اشكبوس
  ببين عزيز جان من كاري به بقيه ندارم ولي تو به يك جمعي اهانت كردي. من خودم موافق اين جنبشم. 18 سال هم بيشتر ندارم. نه تاحالا پارتي رفتم. نه با كسي كار بد بد كردم نه هيچي. همه جا هم من و بچه مثبت صدا مي كنن.
  اما طرفدار اين جنبش هستم و شعار نه غزه و نه لبنان جانم فداي ايران رو هم سر ميدم و دو سال بعد از جنگ هم به دنيا اومدم پس نميتونستم تو جنگ جانم رو فدا كنم. لطفاً همينجوري به جمع ميليوني كه شايد 1% از آنها آدمهايي بودن كه شما اينجوري وصفشون كردين اهانت نكن. چجوري ميخوايد روز قيامت به 99% ديگه جواب بدين؟
  متاسفم براي شما
  انشالله به صراط المستقيم هدايت بشي
  موفق باشي

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: