جوابیه دفتر امام جمعه اهل سنت زاهدان به یاوه سرایی برخی سایتهای افراطی

اخیرا بعضی از سایت های تندرو و افراطی از سخنرانی امام جمعه اهل سنت زاهدان در هفته گذشته ناراضی شده و تهمت های بی اساس و واهی را به ایشان نسبت داده اند غافل از اینکه الله سبحانه و تعالی همه چیز را می بیند و می داند، و کسانی که به بندگان خدا که بری الذمه اند نسبت نامناسب و نا روا می دهند به غضب الهی و قهر خداوند گرفتار می شوند.

سخنان هفته گذشته را ایشان در حالی ایراد کردند که از یک طرف دادگاه ویژه روحانیت، علمای طراز اول استان را در حد گسترده بر خلاف عرف احضار نموده و بعضی از آنان را بخاطر طلاب غیر ایرانی (تاجیک و افغان) باز داشت کردند، و از طرف دیگر اعلامیه دولتی کردن مدارس اهل سنت که به عنوان ساماندهی مدارس اهل سنت معروف است به همه حوزه ها ارسال کرده اند که در این اعلامیه تهدید شده است که چنانچه ساماندهی را نپذیرند با برخورد قانونی روبرو خواهند شد. متأسفانه در چنین شرایطی وقتی اهل سنت به مسئولان فریاد خود را رساندند به آنان فریاد رسی نشد، در نتیجه علمای اهل سنت خود را در یک بن بست دیده اند.
جامعه اهل سنت اعم از علما، نخبگان و اقشار مختلف مخالف سرسخت دولتی کردن حوزه های علمیه اهل سنت می باشند و معتقداند که بخش امور مذهبی که حوزه های علمیه در آن بخش قرار دارند نباید دولتی باشند و نباید هیچ نوع دخالتی در مسائل مذهبی صورت گیرد، اما در رابطه با طلاب غیر ایرانی همچنان که هزاران نفر از طلاب خارجی اعم از شیعه و سنی در جامعة المصطفی قم و حوزه علمیه گرگان مشغول به تحصیل هستند – ونمایندگیهای جمهوری اسلامی در تمام کشورها به آنان ویزای تحصیلی می دهند – در مدارس اهل سنت که مشترکات بیشتری با طلاب اهل سنت خارج از کشور دارند نیز ویزای تحصیلی داده شود. پنج سال تمام است که تلاشهای حوزه های اهل سنت در این باره مورد قبول قرار نگرفته و اکنون که تحصیلات این طلاب نا تمام مانده مسئولین می خواهند بالاجبار آنها را از کشور اخراج نمایند. لذا جمعی ازعلما ونخبگان عازم قم هستند تا در دیدار با مراجع و بزرگان قم مشکلات را با آنان در میان بگذارند.
سخنان جناب مولانا عبدالحمید در چنان شرایط بحرانی بصورت دفاعی بیان شده است نه بصورت تهاجم. ایشان از مدافعان سر سخت وحدت شیعه و سنی بوده و از حامیان نظام می باشند. ایشان معتقد اند که اهل سنت ایران ایرانی اند و باید همه حقوقشان مراعات شود و مورد تبعیض قرار نگیرند و آزادیهای قانونی آنها مراعات شود ونباید مدارس دینی و مساجدشان مورد مداخله حاکمیت قرار گیرد تا تفرقه و دو دستگی بوجود نیاید و دشمنان اسلام و ایران شاد نشوند./sunnionline.us

 

Advertisements

8 پاسخ

 1. مرگ بر خامنه ای

 2. پاسخ “شيعه نيوز” به اطلاعيه “دفتر امام جمعه اهل سنت زاهدان”
  بهره گرفتن از هياهو و يک جانبه نگري يکي از عمده ترين راهکارهاي هجوم سايت هاي مخالف شيعه نيوز بوده است. اين بار نيز همين ابزار در قالب اطلاعيه دفتر امام جمعه زاهدان به کار گرفته شد و طي چهار بندي که به نفرين منتهي شد، نسبت هاي ناروايي به شيعه نيوز وارد گرديد.
  سايت سني آنلاين ارگان رسمي حوزه علميه دارالعلوم زاهدان با انتشار اطلاعيه دفتر امام جمعه اهل سنت زاهدان سايت “شيعه نيوز” را به دروغ پردازي و تفرقه افکني متهم نمود.

  بهره گرفتن از هياهو و يک جانبه نگري يکي از عمده ترين راهکارهاي هجوم سايت هاي مخالف “شيعه نيوز “بوده است. اين بار نيز همين ابزار در قالب اطلاعيه دفتر امام جمعه زاهدان به کار گرفته شد و طي چهار بندي که به نفرين منتهي شد، نسبت هاي ناروايي به “شيعه نيوز” وارد گرديد.

  1- خبر سخنان آيت الله مکارم شيرازي در ملاقات با علماي اهل سنت با رعايت امانت از پايگاه اطلاع رساني ايت الله مکارم شيرازي نقل گرديد؛ بنابراين ايراد نسبت تحريف در سخنان معظم له به شيعه نيوز کاملا اشتباه است.

  اي کاش دفتر امام جمعه زاهدان پيش از نگارش اين اطلاعيه به سايت آيت الله مکارم شيرازي مراجعه مي نمود تا در اذهان مخاطبان خود ذهنيت يک جانبه نگري و عدم بررسي به وجود نيايد.

  از طرف ديگر «شيعه نيوز» پيش از مسافرت علماي اهل سنت به قم، خبر خطبه هاي نماز جمعه زاهدان آقاي عبدالحميد را به طور کامل و به نقل از سني آنلاين منتشر نموده بود.

  پس از انتشار سخنان آقاي عبدالحميد در محضر آيت الله مکارم شيرازي مطالب ايشان با خبر خطبه هاي نماز جمعه زاهدان تطبيق شد و روشن شد که محتواي سخنان يکي بوده است. بنابراين لزومي به نقل مجدد مطالب ايشان در محضر آيت الله مکارم شيرازي ديده نشد.

  شايد اين انتظار که دفتر امام جمعه در اين بيانيه تشکري لااقل تلويحي از سايت «شيعه نيوز» به دليل انعکاس اعتراض آقاي عبدالحميد مي نمود و از اين که شيعيان اهل بيت (عليهم السلام) به دغدغه هاي برادران اهل سنت اهميت مي دهند، قدرداني نمايد، انتظاري به جا و منطبق بر موازين رسانه اي و اسلامي باشد.

  2- در مورد اعتراض آقاي عبدالحميد و مسايل مربوط به نظارت دولتي، مطلب منتشر شده در سايت آيت الله مکارم از اين قرار است:

  (حضرتعالي در جريان هستيد يکسال قبل يک مدرسه اي در منطقة سيستان تخريب شد و هنوز هم ما پيگير هستيم از مرکز و از استان تا اين مسئله اش حل بشود و اخيراً نيز مسئله ساماندهي آمد که يک نمايندگان ولي فقيه در مناطق سني نشين طرحي را به شوراي عالي انقلاب فرهنگي بردند و به تصويب رساندند که مدارس اهل سنت مورد ساماندهي قرار بگيرد و اين اسمش ساماندهي است و آن طوري که از آئين نامه و اساسنامه اين طرح بر مي آيد و همه علما مطالعه کردند احساس مي کنيم دخالت در تعليم است که در قانون اساسي اصل 12 تصريح شده که اهل سنت در تعليم و تربيت فرزندانشان آزادي دارند و ديگر مذاهب اسلامي. ) ادامه مطلب

  با اين سخنان جاي تعجب است که در اطلاعيه دفتر امام جمعه اعتراض ايشان به نظارت دولت در مدارس اهل سنت توسط سايت “شيعه نيوز” کذب محض خوانده شده است. براي تاکيد بيشتر نظر خوانندگان را به اين قسمت از سخنان آقاي عبدالحميد در نماز جمعه زاهدان جلب مي کنيم:

  (مولوي عبدالحميد افزود: بر سر علماي اهل سنت فشار مي آورند، از يک طرف طرح ساماندهي مدارس اهل سنت مطرح مي شود و مي گويند اگر اين طرح را نپذيريد با شما برخورد قانوني خواهد شد و از طرف ديگر مساله طلاب غيرايراني به ميان آورده مي شود…) لينک مطلب

  قضاوت در مورد کذب محض خواندن گزارش “شيعه نيوز” را به خوانندگان گرامي واگذار مي کنيم.

  نکته جالب توجه در اطلاعيه دفتر امام جمعه آن است که ابتدا “شيعه نيوز “به اين دليل که سخنان آقاي عبدالحميد را منعکس نکرده مورد اعتراض قرار مي گيرد و سپس نويسنده در بند سه نامه امام جمعه مي نويسد:

  “در بخشي از گزارش اين سايت آمده که مولانا عبدالحميد ….”

  ظاهرا نويسنده اطلاعيه خود نيز نتوانسته به اين نتيجه برسد که بالاخره سايت “شيعه نيوز “مطالب آقاي عبدالحميد را منتشر کرده يا خير؟

  3- “شيعه نيوز” خبر ديدار آقاي عبدالحميد با پادشاه عربستان و ماجراي سهميه هزار نفري حج را به نقل از سايت پرچم منتشر نموده است اين که اين خبر صحت داشته يا خير بستگي به موضع و اظهار نظر امام جمعه زاهدان دارد و بنابر عرف رسانه اي منبع هرخبر مسئوليت پاسخگويي در مورد آن را دارد.

  در پايان به دستندکاران و گردانندگان سني آنلاين توصيه مي شود در نوشتار و گفتار خود اخلاق رسانه اي را رعايت نموده و با وارد کردن اتهامات واهي سعي ننمايد اذهان مخاطبين خود را گمراه نمايد زيرا کاربران با دقت عملکرد سايتها را زير نظر دارند ! و اما در خصوص وحدت اميدواريم از مرحله شعار عبور نموده و عملگرايي خود را نشان دهيد.

  در اين زمينه لازم است لينک بعضي سايت هايي که با جسارت تمام به ائمه اطهار (عليهم السلام)، مرجعيت شيعه و رهبري نظام توهين مي کنند و هيچ ابايي از ايراد سخنان زشت و صريح ندارند، از سايت رسمي امام جمعه اهل سنت زاهدان برداشته شود و گرنه هيچ خواننده اي نمي تواند صداقت در طرح شعار ايجاد وحدت و تقريب را از اين سايت بپذيرد.

 3. متاسفم برا شمایی که برای پیدا کردن مخاطب و طرفداربه دامان یه عده سنی دست اندخته اید
  اگه سنی ها کاری ازشون بر میامد جواب شبهاتی که به دین باطلشون وارد هست را میدادن

  • منم متاسفم برا تو شما
   شما میگید که ما کاری از ما بر نمایاد و تو دینمون(اسلام) پر بدعت شده و پاسخی برا اونا نداریم
   واقعا شما رافضی ها بعضی وقت ها جک های بسار زیبایی میگین D:
   اولا: تو دین اسلام هیچ شبه ای ما درست نکردیم شما بودید که با قبر پرستی تو اسلام بدعت اوردین در صورتی که پیامبر سر قبر پیامبران دیگر نرفت یا خلفای راشدین یا اهل بیت پیامبر یا اصحاب پیامبر (اصحابی که شما انان را مرتت میامین اصحابی که حاضر بودن جان خود رابرای پیامبر و اسلام فدا کنند) هیچ یک بعد از وفات پیامبر بر سر قبر ایشان برای براورده شدن حاجتشان نرفتند وای بر شما و اون اخوند های خمس خورتون
   خدا میدونه که تو اون دنیا چه بلایی منتظرتونه
   خدا میدونه که میتونید از پل صراط رد بشین
   راستی یه چیزی داشت یادم میرفت این هم ادرس سایت پاسخ به شبهات رافضی ها اگه شما ادعا دارین به این ها پاسخ بدین

  • منم متاسفم برا تو شما
   شما میگید که ما کاری از ما بر نمایاد و تو دینمون(اسلام) پر بدعت شده و پاسخی برا اونا نداریم
   واقعا شما رافضی ها بعضی وقت ها جک های بسار زیبایی میگین D:
   اولا: تو دین اسلام هیچ شبه ای ما درست نکردیم شما بودید که با قبر پرستی تو اسلام بدعت اوردین در صورتی که پیامبر سر قبر پیامبران دیگر نرفت یا خلفای راشدین یا اهل بیت پیامبر یا اصحاب پیامبر (اصحابی که شما انان را مرتت میامین اصحابی که حاضر بودن جان خود رابرای پیامبر و اسلام فدا کنند) هیچ یک بعد از وفات پیامبر بر سر قبر ایشان برای براورده شدن حاجتشان نرفتند وای بر شما و اون اخوند های خمس خورتون
   خدا میدونه که تو اون دنیا چه بلایی منتظرتونه
   خدا میدونه که میتونید از پل صراط رد بشین
   راستی یه چیزی داشت یادم میرفت این هم ادرس سایت پاسخ به شبهات رافضی ها اگه شما ادعا دارین به این ها پاسخ بدین
   http://islamitxt.rr.nu/

 4. مرگ بر دیکتاتور مرگ بر دروغ گو

 5. روحانیون و قشر فرهنگی اهل سنت بدانند و اگاه باشند که اگر هم مدارس و حوزه های دینی اهل تشیع طرح ساماندهی حوزه دینی خودشان را هم بپزیرند ما اهل سنت باز هم از موضع خود عقب ننشسته و هرگز اجازه نمی دهیم که دولت در مسایل مذهبی ما دخالت بکنند .

 6. شیعه ای رومسجدسنی نوشت
  زعمرخودبیزارم که شکل عمردارد
  زچشم خودبیزارم که برسنی نظر دارد
  سنی جوابش نوشت
  ببایدکند ان چشمی که برسنی نظردارد
  بزن خنجربران سینه که بغض عمردارد
  روافض گرکندلعنت به یارغارپیغمبر
  ایاسنی مکن منعش که سگ هوهو زمیراث پدردغرد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: